Rode PSA1+
içinde

Rode PSA1+ Mikrofon İncelemesi !

ARTILARI
Sessiz, esnek emek harcama
Geliştirilmiş iç yay tasarımı, titreşimleri ortadan kaldırır
Rafine kablo yönetimi
EKSİLERİ
Masraflı
Standın tabanında veya kollar için kilit yok
Bir podcast başlatmak veya kayıtlarınızın kalitesini artırmak istiyorsanız, birinci derslik bir mikrofonla başlamalısınız … 129$’lık Rode PSA1+ benzer biçimde bir bom kolu en iyi çözümdür zira bir mikrofon sehpasının aksine yakındaki nesnelerden gelebilecek olası titreşimleri ortadan kaldırır ve optimum kayıtlar için kolayca tekrar konumlandırılabilir. PSA1+, son yıllardaki favori modellerimizden kabul edilen PSA’nın halefidir ve geliştirilmiş bir iç yay tasarımı ve daha iyi kablo döngüleri dahil olmak üzere bazı iyileştirmelere sahiptir. Montajın fiyatı birazcık yüksek görünebilir, ancak en iyi kayıtları sağlamak için vazgeçilmez bir aksesuardır ve Editörün Seçimi ödülümüzü kazanmasını sağlar.

Rafine Bir Tasarım
Siyah renkte mevcut olan 3.4 kiloluk PSA1+, 37,0 x 3,9 x 2,6 inç (HWD) boyutlarındadır. Kol, 37.0 inçlik bir yatay erişime ve 33.8 inçlik bir dikey erişime haizdir. Uçlarda ve orta noktada bulunan bağımsız menteşeler, konumunu ayarlamanıza imkan tanır. Ayrıca montajı menteşelerinden döndürebilir ve ardından düğmeleri sıkarak yerine sıkıca kilitleyebilirsiniz.
PSA1+’ı monte etmenin en rahat yolu, ürünle beraber verilen masa kelepçesini kullanmaktır. Çıkıntılı bir çok masa yüzeyiyle çalışır, sadece düz kenarlı hiç bir şeyi kavrayamaz. Kelepçenin önceki modelle birlikte gelene bakılırsa birazcık daha sağlam ve daha az sallanma olasılığının olduğunu gördük – kauçuk uç parçalar rahat ama kayda kıymet bir gelişme. Kol, kelepçenin girintili üst bölümüne oturur ve taktığınızda 360 derece dönebilir. Alternatif olarak, kolu dişli masa montaj parçasıyla bir masaya monte edebilirsiniz, sadece bu yöntem masaüstünüzde büyük bir tutuş delmenizi gerektirir. Bu parçanın metalik tabanı her durumda son derece sağlam bir his verir. PSA1+ ayrıca 3/8 ila 5/8 inçlik bir adaptörle birlikte gelir, bu nedenle kullandığınız mikrofonu takarken herhangi bir sıkıntı yaşamamanız gerekir.
Önceki modelle alakalı bir şikayetim, bazı konumlarda, klavyemin ürettiği titreşimlerden ötürü iç yayların zaman zaman tıngırdamasıydı. Bu sorunluydu bundan dolayı mikrofon sehpaları ve kolların sessiz olması gerekiyor. Neyse ki, yeni PSA 1+, neopren kılıflara ve Rode’un artık tamamen sönümlü bulunduğunu iddia ettiği yine tasarlanmış bir iç yay sistemine haizdir; her ikisi de bu sesleri mühim ölçüde azaltmaya destek olmalı ve testlerde PSA1 ile yaptığım tıkırtıların hiçbirini duymadım.
Diğer iyileştirmeler, ne kadar ince veya rahat olursa olsun, montajın gerginliğini ayarlamak için çevirmesi daha kolay düğmeler ve mikrofonunuzu tekrar konumlandırmayı kolaylaştıran yükseltilmiş montaj donanımı içerir. Masa kıskacında olduğu gibi, öteki temas noktalarında da mikrofonunuzun aksi takdirde yakalayabileceği titreşimleri ve darbeleri azaltmaya destek olan kauçuk münasebet noktaları bulunur.

Stand ayrıca artık daha geniş bir mikrofon ağırlığı yelpazesini de destekliyor – bilhassa ölçeğin alt ucunda. Önceki minimum değer ortalama 1,5 pounddu, ancak şimdi kol 0,2 pound ağırlığındaki mikrofonları destekliyor. Üst uçta, kol 2,6 pound ağırlığa kadar olan mikrofonları işleyebilir.

Son olarak, neopren panellerin üzerleri artık yerleşik kablo yönetim döngülerine haizdir. Bu kablo halkaları, bir XLR yada USB kablosunu kolun konturu süresince sarmanıza ve kablolarınızı sarkıtmaktan yada sarmak zorunda kalmadan kurtarmanıza olanak tanır. Kolun önceki versiyonu Velcro bağı kullanıyordu, bundan dolayı bu değişim başka bir kolay fakat değerli büyüme.

Sorunsuz Operatör
Testte, kol önceki modele göre birazcık daha çok hareket zarafetiyle yumuşak bir biçimde hareket ediyor. İç yay sönümlemesi büyük bir fark yaratır. Belirtildiği şeklinde, özgün, yakındaki titreşimlerin bir kararı olarak zaman zaman, ancak rahatsız edici sesler çıkarmaya meyilliydi. Yeni model, doğrudan dokunsanız bile bu seslerin hiçbirini üretmiyor (tekrar de açıkça metalik bir çınlama duyacaksınız). Tipik kullanım senaryolarında (mikrofon takılıyken ve çalışır durumdayken kola bilerek dokunmamalısınız), neopren kılıflar, kolu hareket ettirdiğinizde yanlışlıkla temasın gerçek bir sorun olmasını önler.
Ancak kolda eksik olan, kelepçe veya kol benzer biçimde bir kilitleme mekanizmasıdır. Latch Lake’in bu 500 dolarlık modeli benzer biçimde uzun bomlu yüksek kaliteli, ağır hizmet tipi mikrofon sehpaları, bu özelliği sunarak, kolu serbestçe hareket ettirmenize ve peşinden en müsait konumu bulduğunuzda yerine kilitlemenize imkan tanır. Her durumda, PSA1+, hareket etmeden önce qüç uygulamanızı gerektirir, bundan dolayı konumunu sürekli olarak yine ayarlama konusunda endişelenmenize gerek yoktur.
Temel Bir Aksesuar
Rode PSA1+ harika bir kayıt arkadaşıdır. Yeniden tasarlanmış ve sönümlü bir iç yay da dahil olmak suretiyle önceki modele bakılırsa daha sessiz ve daha zarif çalışmasını elde eden muhtelif iyileştirmeler sunar. Gerçekten, tek şikayetimiz, kollar için bir kilitleme mekanizmasının olmamasıdır – birkaç podcast yayıncısı bu ihmali önemseyecektir, ancak müzisyenler ve ses mühendisleri, oturmuş vokalistleri (veya hatta PSA1’de olduğu benzer biçimde amfileri) mikrofona gereksinim duyarlar. Tutam) mikrofonu durağan ve kilitli tutmanın rahat bir yolunu isteyebilir. Ancak PSA1+ bu senaryolar için tasarlanmadığından, bu şikayet her şeyden fazlaca küçük bir hatadır. Sonuç olarak, montaj, oturarak meydana getirilen kayıtlar için herhangi bir kuruluma değerli bir ektir ve Editörün Seçimi ödülümüzün layık bir alıcısıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Lenovo P11 Plus İNCELEM

Lenovo P11 Plus Tablet İnceleme

BIOS Temelleri

BIOS Temelleri: Bilgisayarınızın Bellenimini İlk Kullanım İçin Nasıl Yapılandırırsınız