içinde

Sanarsın İstanbul’dan Arazi Alıyorsun “Sanal Araziler” Metaverse Dünyasında Hakim !

Geçen haftaki NFT ve Metaverse satış rakamlarının ortaya koyduğu şeklinde, “dijital/sanal arazi” esasen oldukca kazançlı bir pazarda yüksek istek görmeye devam ediyordu.

Endüstri metrikleri platformu NonFungible’dan elde edilmiş veriler, geçen hafta boyunca NFT satışları 300 milyon dolardan fazla bulunduğunu gösteriyor. Bu toplamın nerede ise dörtte biri The Sandbox (SAND) metaverse dünyasındaki dijital arazilerde gerçekleşti.

Sandbox, geçen hafta 4.433 varlık için toplam 70.5 milyon dolarlık işlem yapmış oldu ve bu da onu en fazla nakit getiren Metaverse koleksiyonu haline getirdi.

Decentraland ise, işlem kabul eden toplam hacim açısından ikinci sırada yer almasına rağmen, geçen hafta 225.000 MANA (758.250 dolar) ile 50.000 MANA (220.000 dolar) içinde değişen ilk on, en pahalı metaverse NFT satışının tümü Ethereum tabanlı sanal dünyadaydı. Decentraland, geçen hafta 399 varlık için 6.6 milyon dolarlık muamele yapmış oldu.

CryptoVoxels ise son bir hafta içinde 81 varlık için yaklaşık 650.000 dolarlık hacimde muamele gördü, Somnium Space 40 varlık için 492.000 dolar ve SuperWorld 227.600 dolar ile 506 mevcudiyet için muamele gördü.

Metaverse, çevrimiçi ödeme yapmak ve öğelere haiz olmak için blok zinciri teknolojisini ve değiştirilemez belirteçleri (NFT’ler) kullanan, netin bir sanal gerçeklik deneyimidir. Örneğin, oyun içi bir satın alma işlemi yaptığınızda, öğenin sahibi siz olursunuz ve onu elinde tutmakta, takas etmekte veya satmakta özgürsünüzdür.

DappRadar verilerine bakılırsa 6000’den fazla tüccar, geçtiğimiz hafta içerisinde 106 milyon dolar değerine metaverse arazisi satın aldı. NFT pazarında Opensea, Sandbox ve Dentraland, geçtiğimiz hafta platformda muamele bulan ilk iki koleksiyon olarak yerlerini korudu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

O Yapımcının İmzası NTF’ye Dönüştürüldü !

Voxies VOXEL Nedir?