içinde

SBI Holding, Rusya’daki Faaliyetlerini Durduracak Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Finans devi SBI Holding, Rusya’daki kripto faaliyetlerini durduracağını ve muhtemel ABD yaptırımlarının bölgedeki karışıklığı artıracağını söyledi.

SBI Holdings, Ukrayna ve Rusya ortasındaki savaş başladıktan kısa bir mühlet sonra Sibirya’da madenciliği askıya almıştı. Bu, şirketin kripto varlık işine bir ön vergi bildirmesine katkıda bulundu. Şirket, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali Sibirya’daki madencilik faaliyetleri üzerinde belirsizlik yaratırken kriptonun global piyasadaki olumsuz havanın madenciliği daha az karlı hale getirdiğini belirtti.

SBI Holding’in Rusya’dan Ne Vakit Çekileceği Belirsiz

Şirketin finans yöneticisi Hideyuki Katsuchi, kriptonun global piyasadaki olumsuz havası nedeniyle makine satma ve geri çekilme planları olduğunu duyurdu. Şirket sözcüsü, SBI’nin Sibirya’dan çekilmeyi ne vakit tamamlayacağına şimdi karar vermediğini söyledi.

Nisan ayında ABD Hazine Bakanlığı, İsviçre merkezli kripto madenciliği şirketi BitRiver‘a Rusya’daki operasyonları üzerinden sanayinin en büyük data merkezi hizmet sağlayıcılarından birini maksat alan yaptırımlar uygulamıştı. Yaptırımların ortaya çıkardığı belgisiz ortamın akabinde SBI Holding, Rusya’daki kripto faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

Şirketin Rusya’da öteki bir kripto işi bulunmayacak, lakin Moskova merkezli ticari bankacılık ünitesi olan SBI Bank LLC’nin işletilmeye devam edilmesi planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kriptomeda, Cointelegraph Türkiye ile İş Birliği Yaptı Webilginç Kripto Para Haber

bim drone aktüel

Bime Gelen Corby Drones S07,Corby Drone ZOOM AİR Dron inceleme