içinde

SEC Bu Altcoin’leri İnceliyor: Mahkeme Celbi Gitti!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), iki altcoin projesine odaklanmış üzere görünüyor. Mirror Protocol’e yönelik araştırmalarının kapsamını Luna’yı da içerecek formda genişletti. İşte detaylar…

SEC, altcoin projelerini maksadına aldı

Do Kwon ve şirketi TFL için yasal cephe giderek ısınıyor. Kwon ve Terra Vakfı, Güney Kore’de zati soruşturma altındayken, ABD SEC, Eylül 2021’de kendisine bir mahkeme celbi yayınladığından beri hala boynunda. Do Kwon, SEC’in kendisine mahkeme celbi göndererek prosedürlerini ihlal ettiğini söyleyerek buna itiraz etti. Mahkeme, SEC’in tavrını desteklemeye karar verdiğinde, Kwon bunu görmezden geldi ve kurumun kendisini yahut TFL’yi suçlama yetkisi olmadığını söyledi.

Söz konusu mahkeme celbinin Terra’nın çöküşünden aylar evvel çıkarıldığını, bu nedenle Luna’ya değinmediğini belirtmekte yarar var. O vakitler SEC, sadece ABD’de UST ile ilgili menkul değerlerin satışıyla ilgileniyordu. Korece “Money Today”e nazaran, SEC talep listesini, çöken Luna tokeni (şimdi Luna Classic olarak yine adlandırıldı) ile ilgili tüm bilgileri içerecek formda revize ediyor. Eylül 2021 mahkeme celbi Do Kwon’a ABD’yi ziyareti sırasında sunuldu. SEC, Mirror Protocol ile olan kontakları nedeniyle bunu yayınlamak için harekete geçti. Mirror Protocol, Netflix ve Tesla pay senedi fiyatlarını takip etmek ve menkul değerlerini UST’de satmak için Do Kwon’un Terraform Labs tarafından oluşturulan bir DeFi platformudur.

LUNA soruşturması devam ediyor

SEC’e nazaran, bu platform ABD’de kayıtlı değil ve bu, onunla ilgili soruşturmalara yol açıyor. Luna çöküşümüm akabinde SEC, Do Kwon ve şirketinin UST pazarlamasında tüketici muhafaza maddelerini ihlal edip etmediğini belirlemek için mevzuyu araştırıyor. UST, bedeli müdafaayı amaçlayan bir stablecoin olmasına karşın, Luna ile birlikte çöktü. Milyonlarca insan bu süreçte parasını kaybetti.

TFL’nin Menkul Değerler Yasası’nı ihlal ettiğine ait soruşturmaların yanı sıra SEC, soruşturmaya yeni projesi Luna-Terra’yı da ekledi. Bu bağlamda SEC, LUNA tokenlarının ve sahiplerinin kimliklerinin yanı sıra açık anahtarlarına ait dokümanlar talep ediyor. Mahkeme celbinin 6. hususu, “Do Kwon yahut Terra’nın elindeki LUNA tokenlarını tanımlamaya yetecek belgeler” talep ediyor.

Görünüşe nazaran Do Kwon, o ve TFL, Terra’nın çöküşüyle ​​ilgili vergi kaçakçılığı suçlamaları ve soruşturmalarıyla karşı karşıya kaldığında Güney Kore’de bile değildi. Singapur’da saklandı. Birkaç hafta evvel, Luna’nın nasıl düştüğünü açıklamak için Güney Kore parlamentosu tarafından çağrıldı. Fakat ortaya çıkmadı. Bu noktada, kendisinin SEC’e de yanıt sunmayacağı düşünülüyor. Bu ortada, Terra topluluğunu Twitter’da canlandırmaya çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Cherry yeni ince mekanik klavye tuşunu duyurdu Webilginç

Uluslararası Uzay İstasyonu’nu Güneş’in önünden geçerken böyle yakaladı