BİTCOİN HABERLERİ
içinde

SEC Kripto Yasası Hakkında Önemli Açıklamalar !

Kripto para piyasalarını düzenleme konusunda nasıl bir tavır alacağı uzun süredir tartışma konusuydu.

SEC, sektörü ‘menkul kıymetler yasasına’ tabi tutma konusunda ise oldukça ısrarcı.

SEC başkanı Gary Gensler de kısa süre önce konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Gensler, kısa süre önce coin tekliflerinin çoğunun menkul kıymetler yasası kapsamında olduğunu belirtti.

Gensler ise yaptığı son yorumla, kripto token’ların bir menkul kıymet mi yoksa emtia mı olduğu konusunda yeni bir tartışma başlattı. Başkan, Robert F. Kennedy İnsan Hakları tarafından düzenlenen sanal bir konferansta ilginç yorumlar yaparak dikkat çekti.

SEC Başkanından Yatırımcı Korumasına İlişkin Uyarı

Gary Gensler, kripto alanında yatırımcı korumasına ilişkin önceki uyarılarını tekrarladı. Düzenleyici kurumun kripto projelerine odaklanmak için mevcut çerçeveyi kullanacağını söyledi. Yatırımcıları, getiri sunan bazı kripto projelerinin “gerçek olamayacak kadar iyi” olabileceği konusunda uyardı.

Bununla birlikte, şu anda kripto pazarında yer alan token’ların büyük kısmının menkul kıymet özelliklerine sahip olduğunu belirtti. Bu arada, SEC kripto uygulamasının mevcut otoriteyi kullanma konusundaki ısrarını da vurguladı.

’21. Yüzyıl Teknolojisi İçin 20. Yüzyıl Düzenlemeleri’

Bu arada, yakın zamanda açıklanan kripto yasasının arkasında yer alan Senatör Cynthia Lummis, düzenlemelerle güncellemenin zamanı geldiğini belirtti.

“34 milyondan fazla Amerikalı, bir tür dijital varlığa sahip olduğunu paylaşıyor. Biz ise bu 21. yüzyıl teknolojisini 20. yüzyıl yönetmeliği ile düzenliyoruz. Yükseltme zamanı geldi ve Lummis-Gillibrand planı bunu başarıyor.”

Buna yanıt olarak, bir kripto meraklısı olan Digital Asset Investor, Gensler’in dijital varlık alanının çoğunu kontrol etmek için 20. Yüzyıl düzenlemelerini kullanmaya çalıştığını belirterek eleştirdi. Tasarı aynı zamanda SEC kripto otoritesini desteklediği için neyi kaçırdığını merak etti.

Kapsamlı kripto düzenlemesi için zemin hazırlayan tasarı, düzenleyicilere rehberlik etmek için bir kripto danışma komitesi kurulması çağrısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

LUNA Coin

CEO Do Kwon’un kendi sunduğu ağı kurtarma önerisinin oylamasını manipüle ettiği iddia ediliyor !

BİTCOİN HABERLERİ

Peter Schiff:Bitcoin 5000 Dolara düşecek, o yüzden hemen satın!