içinde

SEC Lideri Gensler’ın İstifası için İmzalar Artıyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) Lideri Gary Gensler‘ın SEC başkanlığını bırakması için başlatılan imza kampanyası büyüyor. O denli ki toplanan imza sayısı neredeyse 20.000’e ulaşmış durumda. Bu da kripto para topluluğunun Gensler’ın kripto baskılarından ötürü sabrının taşmış olduğunu gösteriyor.

SEC Lideri Gensler’ın İstifası için Toplanan İmza Sayısı 19.000’i Aştı

En büyük global düzenleyiciler ortasında yer alan ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), son periyotta kripto şirketlerine yaptığı baskı sebebiyle hem yetkililer hem de kripto topluluğu tarafından sertçe eleştiriliyor. Bilhassa dala düzenleme getirme ve yatırımcıyı muhafaza çalışmaları yerine şirketlerin üzerinde baskı kurmakla ilgilendiği düşünülen SEC’in maksat tahtasında ise Gary Gensler yer alıyor.

Ripple ile uzun müddettir devam eden dava sürerken, düzenleyici üzerindeki baskı süratle artıyor. Fakat SEC tarafında ise düzenleme konusunda net bir adım gelmezken, kripto şirketleri ve kripto yöneticileri üzerinde yapılan soruşturmalar bölümü epeyce olumsuz yansıyor.

Ancak bu durum ne yazık ki yeni değil. O denli ki Change.org‘da açılan imza kampanyası 8 ay evvel açılmış durumda. Haberimizin yazımı prestijiyle 25.000 adetlik maksada sahip olan kampanyanın 100.000 imzaya ulaşması durumunda yetkililer tarafından dikkate alınabileceği düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bitget Kripto Para Müdafaa Fonunu Başlattı Webilginç Kripto Para Haber

Voyager İflasıyla ABD’deki Bayan Futbolcular Risk Altında Webilginç Kripto Para Haber