içinde

SEC ve CFTC, Kripto Paralar İçin Ortak Bir Teklif Yapmaya Hazırlanıyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komitesi (CFTC) ile birlikte kripto paralar için ortak bir teklif vermeye hazırlanıyor.

Düzenleyiciler, kripto para dalında yaşanan çöküş sebebiyle, kripto varlıkların ABD iktisadı için potansiyel riskleri hakkında daha fazla bilgi edinmeyi amaçlıyor.

Verilecek olan teklife nazaran 500 milyon dolardan fazla net varlığı bulundan hedge fonları, 2008 mali krizinin akabinde meydana getirilen PF formunu kullanarak kripto para yatırımlarını düzenleyiciye bildirecek. Ek olarak fonlar, portföy ağırlaşmaları ve borçlanma düzenlemeleri hakkında da bilgi vermek durumunda kalacak.

SEC Lideri Gary Gensler, gerçekleşen toplantının akabinde yaptığı açıklamada şu sözleri kulllandı:

“Teklifi desteklemekten memnuniyet duyuyorum. Zira teklifin kabul edilmesi hainde, bilhassa büyü hedge fonlarının danışmanlarına odaklanarak, tüm PF evraklarından aldığımız bilgilerin kalitesinin artacağına inanıyorum”

SEC’in raporuna nazaran özel fonların sayısı 2008 yılı ile 2021 yılının üçüncü çeyreği ortasında yaklaşık 55 oranında artmış durumda.

SEC Borsaları İnceliyor

ABD Senatörü ve bir Bitcoin savunucusu olan Cynthia Lummis, düzenleyicinin ülkedeki tüm kripto para borsalarını inceleme altına aldığını argüman etti.

SEC, kısa bir müddet evvel, Coinbase’de listelenen 9 kripto paranın menkul değer olduğunu açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Curve Finance Siber Atağa Uğradı, Coinbase Zahmetler ile Uğraşıyor Webilginç Kripto Para Haber

Binance CEO’su Sırrı Verdi: Borsalardaki USDT Ölçüsü Katlanıyor! Webilginç Kripto