içinde

Sepetinde Bu Altcoin Olan Fonlar Zararda! “Satış Yapıyorlar”

Lider altcoin Ethereum (ETH) son vakitlerde büyük fiyat düşüşü gördü. Bu durum da ETH tutan kripto fonlarının varlıklarının pahasını muazzam formda etkiledi.

“Ethereum tutan fonlar önemli zararda”

Piyasa kıymetine nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesi olan Ethereum fiyatında büyük bir düşüş oldu. Akabinde, varlık sınıfındaki yatırımcılar son birkaç hafta içinde büyük kayıplar kaydetti. The Block’tan Larry Cermak’a nazaran, en güzel kripto fonlarına ilişkin 100’den fazla Ethereum cüzdanı, son üç ayda ETH bedellerinin büyük bir yüzdesinin havaya uçtuğunu gördü.

Yakın tarihli bir tweet’te Cermak, farklı kripto para fonlarına ilişkin bu adreslerin Mart 2022’de toplam 14,8 milyar dolar tuttuğunu söyledi. Fakat, tweet’i paylaştığında bedel dün itibariyle 2,2 milyar dolara düştü. Bu, kripto fonları tarafından tutulan ETH kıymetinin son üç ayda %85 düştüğünü gösteriyor.

Veriler kapsamlı olmasa da Cermak, bu kripto fonlarının nasıl performans gösterdiğine dair kimi temel eğilimleri göstermenin kâfi olduğunu kaydetti. Cermak, şu açıklamayı yaptı:

Ayrıca bu kripto fonlarının borsalara ETH aktarıyor olma ihtimali akılda tutulması gereken bir şey. Bu örnekte fark dikkate alınmıyor. Lakin tekrar de alakalı bir data seti.

Larry Cermak, bu fonların ETH’lerinin bir kısmını piyasaya sürmüş olma mümkünlüğünü da unutmuyor. Bununla birlikte bunların çoğunluğunun ‘o vakitten beri %90 bedel kaybeden kazanılmış tokenler’ olduğunu ekliyor.

Celsius ve 3AC, önder altcoin fiyatını tabana gerçek çekti

Ethereum’un son iki hafta içinde önemli bir fiyat düşüşü hissesine sahip olduğu artık haber değil. 6 Haziran 2022’de 1.900 dolar civarında süreç gören altcoin, hafta sonu yaklaşık 900 dolar kaybetti. Basın vaktinde ise 1.100 dolar civarında süreç görüyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere tüm kripto piyasası artan enflasyona olumsuz reaksiyon veriyor. Bununla birlikte, kimi olaylar Ethereum fiyatlarını düşüren kıymetli faktörler olarak kabul ediliyor. Geçen hafta Celsius Network, olumsuz piyasa şartları nedeniyle para çekme, takas ve transferleri durduğunu duyurdu.

Celsius kullanıcıları bunun çok önemli bir şey olmadığını düşünüyordu. Fakat, borç verme platformu 104.000 ETH’yi tanınan kripto para borsası FTX’e aktardı. Bu da büyük bir satış ve aslında eza yaşayan ETH fiyatına ekstra yük getirdi. Bu, varlık sınıfı neredeyse anında büyük ölçüde düştüğü için Ethereum fiyatına ziyan verdi.

Three Arrows Capital (3AC), ETH fiyatlarındaki düşüşün ortasında tasfiye ile karşı karşıya kalmaya başladı. Bu yaşanırken Ethereum yatırımcıları hala şanssız gelişmeyle başa çıkmaya çalışıyorlardı. Kripto analitik bilgi sağlayıcısı Nansen, 3AC’ye ilişkin bir adresin 264 milyon dolar (234.458 ETH) kıymetinde Aave borcunu ödediğini kaydetti. Gelişmeler, Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Marcus’un yansısına yol açtı. DOGE kurucusu şunları söyledi:

Bu kripto kışından sonra yeni bir boğa koşumuz olduğunu varsayalım. Hepimiz toplu olarak Celsius, LUNA ve 3AC’nin başarısızlıklarından ders alabilir miyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Dogecoin Mucidinden Piyasa Yorumu: Kimi Kartlar Düşüyor!

5 Yıl Evvel BTC, DOGE ve ETH’ye 100 Dolar Koysaydınız Ne Olurdu?