içinde

2.6 Katrilyonluk Yakımı Olan Baby Doge Coin Gözleri Üstüne Çekiyor !

baby doge coin
baby doge coin

2.6 katrilyonluk devasa bir yakım gerçekleşen Baby Doge Coin (BABYDOGE), BSC’de en çok kullanılan akıllı sözleşmeler listesinde bir kez daha yerini aldı.

WhaleStats tarafından paylaşılan verilere göre, BNB Zincirindeki (önceden Binance Smart Chain olarak biliniyordu) en büyük 100 balina şu anda dokuz diğer popüler akıllı sözleşmeye ek olarak BabyDoge akıllı sözleşmelerini de aktif olarak kullanıyor.

Topluluğun yeni favori meme kripto para birimi, ilk 10 akıllı sözleşme listesinde dokuzuncu sırada yer alıyor, bu da balinaların agresif bir şekilde BabyDoge satın aldığı anlamına geliyor.

BabyDoge holder’larının sayısı Şubat ayından bu yana neredeyse 200.000 adres ekleyerek 1.500.000’den fazla kişiye yükselerek yeni bir rekora ulaşmıştı.

Bununla birlikte, bloxy.info verilerine göre, BabyDoge hala yeterinde adem-i merkeziyetçi değil ve coin’in arzının büyük çoğunluğu (1.000.000.000.000.000 token) sadece beş cüzdan tarafından tutuluyor.

O gün, meme kripto para birimlerinin küçük kardeşi BabyDoge, Shiba Inu holder’larının sayısını aşmıştı; SHIB’in yatırımcı sayısı o zamanlar 1.172.506 cüzdana ulaşmıştı.

Devasa arz eritilmeye çalışılıyor

Shiba Inu’ya benzer şekilde, BabyDoge topluluğu son zamanlarda dolaşımdaki arzı azaltmak için meme kripto para birimlerini aktif olarak yakmaya devam ediyor. Haziran ayının ilk iki gününde, doğum günü kutlamaları sırasında Baby Doge Coin (BabyDoge), büyük miktarlarda yakımlar gerçekleştirerek 6 katrilyon token’ı inferno cüzdanlara taşımış ve yakında “50 Katrilyonluk Yakım Partisi” gerçekleştireceklerini duyurmuştu.

BabyDoge’da gerçekleşen yoğun token yakımları bu seneye damga vurdu ve Haziran yakımı öncesinde, Baby Doge Coin Ocak ayında 5 Katrilyon token, Şubat ayında 4.8 Katrilyon token, Mart ayında 4 katrilyon token, Nisan ayında 3.2 Katrilyon token ve Mayıs ayında 4 Katrilyon token’lık yakımlar gerçekleştirdi.

14 Haziran’da ise BabyDoge fiyatı düşüşünü fırsat bilen BabyDoge topluluğu toplam 2.616.955.024.119 token’lık yakım gerçekleştirdi ve bu işlemlere 2.839 dolar harcadı.

Baby Doge nedir?

Dogecoin ve Shiba Inu gibi rakiplerinin ilgi görmesinin ardından piyasaya sürülen Baby Doge Coin (BABYDOGE), Dogecoin (DOGE) topluluğu tarafından oluşturulan ve DOGE’un “oğlu” olarak kabul edilen bir kripto varlığıdır. Web sitesine göre, Baby Doge; “yeni, gelişmiş işlem hızları ve sevimliliğiyle babası Dogecoin’i etkilemeye çalışan” bir kripto para birimidir. Baby Doge’un ekibi yayınladıkları teknik incelemede meme coin’i şu şekilde tanımlamaktadır:

Baby Doge Coin güncel anlık fiyat

#NamePriceMarket CapChangePrice Graph (24h)

“Haziran 2021’de piyasaya sürülen Baby Doge Coin, kripto meme coin’leri arasında en hızlı büyüyen topluluklardan birine sahip bir kripto para birimidir. Baby Doge, ihtiyacı olan köpeklerin kurtarılmasına yardımcı olurken, aynı zamanda sıradan insanların kripto para birimleri ile tanışmasını sağlamak gibi bir göreve sahiptir. Baby Doge, 5 saniyelik inanılmaz hızlı blok süreleri ve Ethereum’dan daha ucuz gas ücretleri ile Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiş bir kripto para birimidir.”

Kıtlığını ve likiditesini giderek artıran hiper-deflasyonist bir sisteme sahip olan BabyDoge’un proje ekibi, Dogecoin’in ivmesinden yararlanmayı umuyor, ancak bunu yaparken daha hızlı işlemler ve gelişmiş zekayı kullanıyor.

Baby Doge Coin projesi köpeklerin refahını gözetiyor ve aktif olarak köpek barınaklarına ve köpeklere fayda sağlayan kuruluşlara ulaşıyor. Platformun amacının, mümkün olduğu kadar çok köpeğin kurtarılmasına yardımcı olmak olduğu biliniyor.

babydoge fiyatı

Coin burn (coin yakımı), kripto varlıklarının piyasa değerini yüksek tutmak ve enflasyonu dengelemeye çalışmak için kullanılan bir yöntemdir. Teoride, bir coin’in arzının büyük bir kısmı ortadan kaldırıldığında, o coin’e olan talepte bir artış görülür ve sonuç olarak fiyat fırlar.

Yazım sırasında BabyDoge fiyatı piyasadaki pozitif trendi takip ediyor ve CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre yaklaşık yüzde 4’lük bir yükselişle 0.000000001225 dolardan işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

BİTCOİN HABERLERİ

Haziran Sonu Dubai Kripto Evi Olacak !

shiba inu coin

Meme Coinlerde İlk! Shiba Inu SHIB Coin Ripio Uygulamasında Listelenebilir!