içinde

Shiba Inu GameFi Projesini Duyurdu, SEC ve Forsage Olayı Ne? Chiliz Fiyatı Neden Yükseliyor? Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Gündeme göz gezdirdiğimizde dikkatimizi çeken birkaç değerli başlıkla karşılaşıyoruz. Bugün sizlerle birlikte SEC ve Forsage ortasında yaşanan olayı, Shıba Inu’nun duyurduğu GameFi projesini konuşacağız ve son bir haftadır yeterli bir yükseliş kaydeden Chiliz’in ne olduğuna kısaca değineceğiz.

Shiba Yeni Projesini Duyurdu

Popüler göğüs token GameFi projesini duyurdu. Yeni proje ve markalarla pahasını yükseltme çalışmalarına devam eden Shıba Inu’nun geliştiricileri son periyotlarda NFT ve metaverse üzere alanlarda adımlar atmaya başlamıştı. Grup son olarak üzerinde çalıştıkları GameFi projesi Shıba Eternity’i duyurdu. Shiba Inu grubu bu oyunu hayata geçirmek için oyun geliştirme şirketi PlaySide Studios ile birlikte çalışıyor. Geliştiriciler geçtiğimiz hafta resmi duyuru öncesinde Twitter üzerinden bir teaser yayınlamış ve merak uyandırmıştı. Bu paylaşımın akabinde proje ile ilgili kimi ayrıntılar duyurulmaya başlandı. Proje hakkında çok derin ayrıntılar verilmese de oyunun bir kart oyunu olduğu yapılan paylaşımlar aracılığı ile anlaşılıyor.

Son 7 günlük datalara baktığımızda %37,83 yükseliş kaydeden ve son 24 saat içerisinde %14 yükselen Chiliz projesi nedir sizlerle birlikte kısaca göz atacağız.

Chiliz Nedir?

Chiliz 2018 yılında Socios.com tarafından piyasaya sürülen ERC-20 ve Ethereum tabanlı bir tokendir. Blok zincir tabanlı bu token kullanıcılarının cümbüş ve spor kuruluşları ile ve hatta atletlerle etkileşim kurmalarını ve onlardan para kazanmalarını sağlıyor. Bu sayede taraftar tokenların kullanımı ile birlikte kullanıcıların ekip üzerinde alınan kararlarda kelam hakkı olması amaçlanıyor.

Chiliz Fiyatı Neden Yükseliyor?

Chiliz fiyatının neden yükseldiği konusuna bakacak olursak Socios’un Barca Studios’un 100 milyon euroluk kısmını satın almasını gösterebiliriz. Chiliz’in sahibi olduğu Socios, 1 Ağustos tarihinde resmi medium hesabından yaptığı açıklamada, Barcelona’nın yan kuruluşu olan Barca Studios’un %24,5’lik kısmını satın aldıklarını duyurdu. Açıklamalara nazaran bu satın alımın gerisinde Barcelona’nın metaverse, NFT ve web3 teşebbüslerini hızlandırmak yatıyor.

Forsage Ponzi Şeması mı?

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), Forsage yetkililerini Ponzi şeması oluşturdukları savıyla suçladı. SEC, milyonlarca yatırımcıdan 300 milyon dolardan fazla fon toplayan kripto piramidi ve Ponzi şeması olan Forsage’in kurulması ve tanıtılması ile ilgisi olan 11 kişiyi suçladı. Suçlanan isimler ortasında şirketin dört kurucusuyla birlikte reklam faaliyetlerinde katkıda bulunan isimler de yer alıyor. Düzenleyicinin raporuna nazaran Eylül 2020’de Filipinler Menkul Değerler ve Borsa Kurulu, Mart 2021’de ise Montana Menkul Değerler ve Sigorta Yetkilisi Forsage şirketini sahtekarlıkla suçladı ve faaliyetlerinin askıya alınmasını istedi ancak tüm bunlara karşın şirket YouTube üzere çeşitli kanallar üzerinden reklam yapmayı sürdürdü. Bahis ile ilgili açıklama yapan SEC’nin Kripto Varlıklar ve Siber Ünitesi Lider Vekili Carolyn Welshhans:” Şikayette de belirtildiği üzere Forsage, yatırımcılara agresif bir biçimde pazarlanan geçersiz Ponzi şemasıdır” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sekiz Yıldır Faaliyet Göstermeyen Bitcoin Adresi, 1000’den Fazla BTC Taşıdı Webilginç Kripto Para Haber

İsviçre Merkezli Banka, Cardano Staking İçin Takviye Ekliyor Webilginç Kripto Para Haber