içinde

Shiba Inu Metaverse’de Kazanabilir mi?

Shiba Inu, Shiberse üstünde çalıştığını söylüyor – ancak şu ana kadar teferruat az.
Araştırmalar, küresel metaverse pazarının 2028’de 828 milyar dolardan fazla olabileceğini gösteriyor.
Ancak rekabet, Shiba Inu’nun mühim bir hisse elde etmesini zorlaştırabilir.
Motley Fool Sorunları Nadiren “Hepsi Bir Arada” Satın Alma Uyarısı

Shiba Inu ( CRYPTO:SHIB ) geçen yıl %45.000.000 artıştan bu yana parlaklığının bir kısmını kaybetti. Popüler meme tokeni bu sene şimdiye kadar ortalama %37 düştü. Ve IntoTheBlock verilerine gore, bugünün fiyatıyla daha çok Shiba Inu sahibi para kazanmaktan oldukça para kaybediyor.

Bu kripto oynatıcıyla ilgili büyük bir kaygı, sınırlı faydasıdır. Bununla beraber, son günlerde Shiba Inu, dünyanın en sıcak yeni alanlarından birinde, faydayı artırabilecek bir şey duyurdu. Metaverse’den bahsediyorum. Bunlar, kullananların arazi satın alabilecekleri, evler inşa edebilecekleri ve öteki birçok sanal aktiviteye katılabilecekleri sanal dünyalardır. Shiba Inu, “Shiberse”yi piyasaya sürmenin yolda bulunduğunu söylüyor. Shiba Inu’nun projesi metaverse kazananı olabilir mi? Hadi bulalım.
“Sürükleyici bir edinim”
ilk başlarda, bu kripto oynatıcının daha ilkin meta veri deposuna girmekten bahsettiğini not etmek önemlidir. Ve Shiberse’nin önceki planlarının bir parçası olup olmadığı veya kendi başına öne çıkıp çıkmayacağı belli değil. Her durumda, burada Shiberse’ye odaklanacağım. Shiba Inu, Shiberse’nin “ekosistemimiz ve metaverse alanı için sürükleyici bir tecrübe” olacağını söyledi. Sosyal medyadaki duyuru, ormanda ağzında baltayla bir Shiba Inu köpeğinin görüntüsünü gösterdi. Dil ayrıca lansmanın bu sene gerçekleşeceğini öne sürüyor.

Daha fazla ayrıntı mevcut değildi. Ancak projenin, öteki metaverse aktörleri şeklinde, bu dünyada arazi alım satımını ve muhtemelen orada finansal işlemler için Shiba Inu tokenlerinden birinin kullanımını içerebileceğini hayal edebiliriz. Şu anda, Shiba Inu’nun üç jetonu var: İşlemler için Shib, ödüller için Leash ve teklifleri oylamak için Bone.

Meta veri deposunun büyüyen bir alan olduğu açık. Aslında, Emergen Research’e gore, yıllık %43’lük bir sentetik büyüme oranında, küresel metaverse pazar büyüklüğü 2028’de 828 milyar doları aşabilir. Dolayısıyla Shiba Inu’nun bu alanda genişlemeyi hedeflemesi mantıklı.

Rekabet yüksek
Ancak rekabetin yüksek olduğunu anımsamak önemlidir . Ve The Sandbox yada Decentraland benzer biçimde birçok metaverse “saf oyunlar” zaten oyunun önünde – kelime oyununu mazur görün. Onlara “saf oyunlar” diyorum bu sebeple onlar yalnızca metaverse oyuncuları. Oyun içindeki varlıkları satın almak yada satmak için yalnızca yerel belirteçlerini kullanırsınız. Ve bu oyunlar esasen etken ve oyuncu kazanıyor.

Shiba Inu şu anda tecim yapmak, edilgen gelir elde etmek için stake yapmak veya muayyen tüccarlarda bir ödeme yöntemi olarak kullanılıyor. Yukarıda bahsettiğim şeklinde, temel problemlerinden biri bu sınırı olan kullanım listesidir. Meta veriye genişletmek – rekabeti göz önünde bulundurarak bile – kullanımlara katkıda bulunur. Ancak Shiba Inu’nun burada harbiden öne çıkabileceğine yada mühim bir figür olabileceğine ikna olmadım. ShibArmy olarak malum destekçilerden büyük alaka beklerdim. Ancak metaverse’de geniş bir pazar payı elde etmek muhtemelen zor olacaktır.

Shiba Inu’nun meta evrende kazanıp kazanmayacağını söylemek için henüz çok erken. Shiberse projesi hakkında daha fazla tafsilat görmemiz gerekecek. Ancak şu anda kati olan bir şey var: Bu gayret, bu ultra riskli kripto para birimi oyuncusunun riskinin bir kısmını bile ortadan kaldırmak için ehil değil.
Kaynak:https://www.Fool.Com/investing/2022/02/02/could-shiba-inu-win-in-the-metaverse/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

AMERİKA’NIN EN BÜYÜK NFT’Sİ KIRMIZI BAYRAKLARLA DOLU MU?

Kripto Araştırmasına Yönelik 7 Noktalı Kontrol Listeniz