içinde

Sivri Sineklerden kurtulmanın basit yöntemleri ..Sivri sineklerden nasıl kurtulunur?

Kabartma tozu

Hemen hemen her mutfakta bulunan kabartma tozu, ekmek pişirmekten mutfak temizlemeye kadar çok sayıda kullanıma sahiptir. Sodyum bikarbonat olarak da bilinen kabartma tozu da sivrisinek ısırığından kurtulma sağlayabilir.

Kabartma tozu ezmesi yapmak kolaydır ve bunu yulaf ezmesine benzer şekilde kullanabilirsiniz.1 yemek kaşığı kabartma tozunu macun oluşturmaya yetecek kadar suyla karıştırmayı önerir. Böcek ısırığına uygulayın ve yıkamadan önce 10 dakika bekletin.

Cilt tahrişi meydana gelirse, bu tedaviyi durdurun.2. Fesleğen

Kokulu fesleğen bitkisi, en sevdiğiniz İtalyan tariflerinin çoğunun önemli bir bileşenidir, ancak sivrisinek ısırığı ilacı olarak çifte görev yapar. Bitki cilt enfeksiyonları için bitkisel ilaçlarda kullanılır ve fesleğen yapraklarında bulunan antioksidanlar iltihabı azaltabilir.

Fesleğen ovmak için 2 bardak su kaynatın ve kuru fesleğen yaprağı ekleyin. Karışım soğuyana kadar demlenmeye bırakın. Ardından sıvıya bir bez batırın ve sivrisinek ısırıklarınıza hafifçe sürün. Alternatif olarak, taze fesleğen yapraklarını çok ince olacak şekilde doğrayabilir ve cildinize sürebilirsiniz.

Tahriş fark ederseniz, bu çareyi kullanmayı bırakın.


3. Sirke

Yüzyıllardır elma sirkesi enfeksiyonlardan kan şekeri sorunlarına kadar birçok tıbbi durumu tedavi etmek için doğal olarak kullanılmıştır. Kaşınan bir ısırığın varsa, üzerine bir damla sirke damlat. Sirke, batma ve yanma hissini azaltmaya yardımcı olabilir. Çok fazla kaşınıyorsanız doğal bir dezenfektan görevi de görebilir.

Daha fazla rahatlamaya ihtiyacınız varsa, bir bezi soğuk su ve sirkeye batırıp ısırığa sürmeyi deneyin. Eğer çok ısırığınız varsa, 2 bardak sirkeyi ılık bir banyoda seyreltin ve 20 dakika bekletin. Dikkat, sıcak bir banyo kaşıntıyı daha da kötüleştirebilir.

Cilt tahrişi meydana gelirse, bu tedaviyi durdurun.4. Soğan

Soğanlar sadece gözlerinize yaş getirmekle kalmaz, sivrisinek ısırıklarınızı da rahatlatabilir. Taze kesilmiş soğandan sızan soğan suları, ısırığın acısını ve tahrişini azaltabilir. Soğan da doğal enfeksiyon riskinizi azaltabilir.

Bir soğandan bir dilim kesin, türü önemli değil ve birkaç dakika boyunca doğrudan ısırığa uygulayın. Soğanı çıkardıktan sonra bölgeyi iyice durulayın ve yıkayın.5. Kekik

Kekik bitkisinin küçük yaprakları patates, balık ve daha pek çok yerde lezzetlidir. Ayrıca bir sivrisinek ısırığının kaşınmasını hafifletmeye yardımcı olabilirler. Kekik uzun süredir cilt sorunları için doğaldır. Antibakteriyel özelliklere sahiptir, bu nedenle bir sivrisinek ısırığı çevresindeki cildi tahriş etme ve enfekte etme riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

Kekikten en iyi şekilde yararlanmak için taze yaprakları ince ince kıyın. Yaprakları doğrudan ısırdığınız yere uygulayabilir ve 10 dakika bekletin. Ayrıca suyu kaynatıp birkaç dal kekik ekleyerek konsantre bir sıvı da yapabilirsiniz. Dalları su soğuyana kadar dik bırakın. Daha sonra kekikli suya bir bez batırın ve ısırıklara uygulayın. Bezi birkaç dakika yerinde bırakın. Ekstra rahatlama için, doğal bir soğutma etkisi için kekikle ıslatılmış bir bezi bir buz küpünün etrafına sarın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Solana ağına yapılan siber saldırı, topluluğu paniğe sevk etti 

FIRINDA SEBZELİ BALIK Nasıl Yapılır ?