içinde

Slope, 4 Milyon Dolarlık Hücuma Ait Bir Delil Olmadığını İleri Sürdü Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Solana tabanlı kripto cüzdanı Slope, var olan güvenlik açığı ile 4 milyon dolarlık hack ortasında bir temas olmadığını sav etti.

Slope cüzdanının geliştiricileri, cüzdanda bir güvenlik açığı olduğunu kabul etse de, yaşanan 4 milyon dolarlık hücumla kendilerini ilişkilendirecek bir ispat olmadığını ileri sürdü.

Slope, Suçlamaları Reddediyor

Solana Labs araştırmacıları, yaşanan hack saldırısına sebep olarak Slope cüzdanındaki güvenlik açığını göstermişti. Gelen bilgilere nazaran bilgisayar korsanları, kullanıcıların özel anahtarlarına erişerek birçok cüzdanı boşaltmıştı.

Solana, hususla bağlı bir açıklama yayınladı. Bu açıklama OtterSec ve SlowMist ile iş birliği içerisinde yapıldı.

Slope’a nazaran cüzdanda olan güvenlik açığıyla hack saldırısını bağlayan kesin bir ispat kelam konusu değil. Slope taarruz sebebiyle sadece 1444 cüzdanın boşaltıldığını söz etti.

Saldırı ile ilgili bir rapor hazırlayan Dune Analytics, etkilenen 9.232 cüzdan olduğunu argüman etti.

Slope’a nazaran güvenlik açığının şifreli bir sunucunun arkasında yer alıyor. Bu sunucuya da erişilmesi için üç faktörlü bir kimlik doğrulama yapılması koşul. Cüzdan geliştiricileri bu türlü bir açığın olmadığını lisana getirdi.

Solana geliştiricileri ise Slopu’un mimarisinde bir ıstırap olduğunu ve insanların özel anahtarlarının çalındığını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Anthony Scaramucci, Bitcoin’in 300.000 Dolara Ulaşabileceğini Söyledi Webilginç Kripto Para Haber

FİLENİN SULTANLKARI KAPAK

FİLENİN SULTANLARI 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda İRANI 3 0 MAĞLUP ETTİ ! 2021 OLİMPİYATLARI TÜRKİYE İRAN KADIN VOLEYBOL MAÇI GÖRÜNTÜLERİ