içinde

Solana Geliştiricileri, 6 Milyon Dolara Mal Olan Akının Slope Cüzdanı ile İlişkili Olduğunu Düşünüyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Solana blokzincirinin geliştiricileri, 6 milyon dolara mal olan taarruzun Slope cüzdanı kaynaklı olabileceğini düşünüyor.

Solana blokzincirinin geliştirici grubu Slope ve Phantom cüzdan kullanıcılarının 6 milyon dolar kaybetmesine sebep olarak cüzdanların yazılımlarını gösterdi.

“Bu, Solana çekirdek koduyla ilgili bir yanılgı üzere görünmüyor. Ağ kullanıcıları ortasında tanınan olan birkaç yazılım cüzdanından kaynaklandığını düşünüyoruz”

Çevrimiçi cüzdanlardan şimdiye kadar 6 milyon dolardan fazla para çekildi.

Slope’tan şu ana kadar bir açıklama gelmedi. Geliştiriciler, sırf “bir küme cüzdanın” güvenliğinin ihlal edildiğini belirtti.

Phantom geliştiricileri ise zahmetin Slope’dan hesapların içe aktarmasıyla ilgili komplikasyonlardan kaynaklandığına inanmak için geçerli sebepleri olduğunu lisana getirdi.

Solana Lavs CEO’su Anatoly Yakovenko, birinci etapta yaşanan istismarın iOS ile ilgili olabileceğinden şüphelendiğini belirtse de daha sonradan tezler Slope üzerinde ağırlaştı.

Twitter’da mevzuya ait yorum yapan kimi geliştiriciler, Slope’nin cüzdanların özel anahtarlarını merkezi bir sunucuda düz metin olarak sakladığına inandıklarını lisana getirdi.

Solana, yazı kaleme alındığı sırada son 24 saatte yaşamış olduğu %3.8’lik düşüşle 39,64 dolar üzerinden süreç görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ripple’ın Hukuk Danışmanı, SEC’i Maksat Aldı Webilginç Kripto Para Haber

Coinbase Yetkilisi, Inside Trading Tezlerini Reddetti Webilginç Kripto Para Haber