içinde

Solana Hack Saldırısı’nın Perde Gerisi, Hack Sonrası Solana Fiyatı Ne Durumda? Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Yakın vakitte kesintiye uğrayan ve bu kesintiyle birlikte toplamda %85 kayıp yaşayan Solana ağı bu sefer de hackerların saldırısına uğradı.

Solana Ağında Neler Oluyor?

Yakın vakitte kesintiye uğrayan ve bu kesintiyle birlikte toplamda %85 kayıp yaşayan Solana ağı bu sefer de hackerların saldırısına uğradı. Hücumla ilgili kimin yaptığı şimdi bilinmezken 8 binden fazla cüzdanın güvenlik ihlali yapıldığı açıklanan bilgiler ortasında yer alıyor. Kullanıcıların bildirdiğine nazaran Phantom, Slope ve TrustWallet dahil olmak üzere birçok sıcak cüzdandan kullanıcıların bilgisi olmadan fonlarının çekildiği belirtildi. 8 binden fazla cüzdanın etkilendiği bu atakta gelen bilgilere nazaran hackerler 6 milyon doların üzerinde fon çalındı. Solana tarafından kullanıcıların cüzdanlarını erişime kapatmaları ve ağdaki kripto varlıkların soğuk cüzdanlara aktarılması tavsiye edildi. Soğuk cüzdan üzere bir donanıma sahip olmayan kullanıcıların da varlıklarını diğer bir merkezi borsaya aktarması alternatif bir tahlil olarak sunuldu. Mevzu hakkında açıklama yapan Solana Labs Kurucu Ortağı Anatoly Yakovenko, IOS tarafında taşınabilir aygıtları etkileyen bir DDOS saldırısı yaşandığını duyurdu.

Tehlike Solana ile Sonlu Değil

Blockchain kontrol şirketi OtterSec, dün gün içerisinde yaptığı bir Twitter paylaşımında Solana saldırısını yakından takip ettiklerini belirtti. Bilgi platformu Dune’un yaptığı açıklamaya nazaran ise milyonlarca dolar kıymetinde varlığın bulunduğu 8 binden fazla Solana cüzdanının atağa uğradığı sırada hücumdan kimi Ethereum kullanıcıları da etkilendi ancak bu durumun Ethereum kullanıcılarının genelini etkileyen bir sorun olmadığı belirtildi.

Saldırıdan Slope mu Sorumlu?

Solana Status tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada, ağın yaşadığı hack saldırısının Slope cüzdanlarındaki teknik bir zaafiyetten kaynaklandığı belirtildi. Solana katman-1 blok zincir için hizmet veren bir web 3 cüzdan sağlayıcısı olan Slope, Solana Status grubunun varsayımlarına nazaran kullanıcıların private key’lerini pekte inançlı olmayan lokal bir ağda sakladı. Solana takımı akın nedeniyle Solana protokolünün yahut kriptografisinin risk altında olduğunu gösteren hiçbir ispat olmadığını da verdiği bilgiler ortasında açıkladı.

Saldırı Sonrası Solana Fiyatı

En büyük 9. Kripto para ünitesi olan Solana, son 24 saatlik datalara nazaran %5’e yakın düşüş yaşayarak 38 bin dolar bandına kadar geriledi lakin ufak bir toparlanma ile şu an 39 dolar düzeyinden fiyat hareketliliğine devam ediyor. Ama Solana’nın fiyatında yaşanan toparlanmalar göz önünde bulundurulursa hack saldırısının Solana fiyatını çok da etkilemediğini söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Amerikalıların Kriptoya Olan İlgisi, 2022 Yılında %26 Oranında Düştü Webilginç Kripto Para Haber

Binance, Arjantin’de Binance Card’ın Piyasaya Sürüldüğünü Duyurdu Webilginç Kripto Para Haber