içinde

Solana, Menkul Değerler Yasasını İhlal Etmekle Suçlanıyor Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Özellikle 2016’nın sonlarında büyük bir patlama yapan ICO trendi, birçok kripto para projesi için önemli bir finansman kaynağı oldu. Bu trende uyum sağlayan projelerden birisi olan Solana da 2018 ICO başlatmış ve 0.22 dolardan ilk alıcıları ile buluşmuştu. Ancak Kaliforniya Federal Mahkemesi’nde açılan bir toplu davaya göre, Solana ekosistemindeki kilit oyuncuları, kayıtsız bir menkul kıymet olan SOL’den yasadışı olarak kâr etmekle suçluyor.

Solana (SOL) Kayıtsız Bir Menkul Kıymet Olmakla Suçlanıyor

Özellikle ABD’de herhangi bir varlığın yasa dışı olmaması için SEC’e bildirilmesi ve bu varlıkların tanımlanması gerekmekte. Genellikle Ripple ve SEC arasında yaşanan bu menkul kıymet gerginliği diğer birçok proje için de yaşanabiliyor. Son olarak Kaliforniya’da ikamet eden Mark Young tarafından açılan bir dava, Solana Labs’i kayıtsız bir menkul kıymet olan SOL’den yasadışı olarak kâr etmekle suçluyor.

Bunlara ek olarak davada Solana Vakfı, Solana’dan Anatoly Yakovenko, kripto VC devi Multicoin Capital, Multicoin’den Kyle Samani ve ticaret masası FalconX gibi isimler de yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

FTX CEO’su, En Makûs Krizin Geçtiğine İnanıyor Webilginç Kripto Para Haber

Celsius Kriz Sonrası İdare Şurasında Değişikliğe Gidiyor Webilginç Kripto Para Haber