içinde

SOLANA SOL COİN 10 yıl İÇİNDE 500 dolara ulaşabilir dedi !

Geçen yılın Kasım ayında yaklaşık 3 trilyon dolarlık en yüksek değere ulaştıktan sonra, tüm kripto para piyasası çöktü. Birçok kripto paranın gerileme yaşamasıyla bazı yatırımcılar, bunun bir alım fırsatı sunduğunu düşünüyor.

Ancak hangi coin’in geleceğinin parlak olduğunu belirlemek oldukça zor bir olay. Bu nedenle analistlerin yorumları öne çıkıyor. Bu yazımızda, danışmanlık şirketi The Motley Fool’un analistlerinden biri olan Neil Patel’in yükselişte olduğu bir altcoin projesini aktaracağız. İşte detaylar…

Danışmanlık devinin odağında bu altcoin var

Patel, son kargaşada bazı projelerin umut verdiğini aktararak yorumlarına başlıyor. Umut veren bir coin olarak solana’dan (SOL) bahsediyor.  Solana’nın yerel tokenı SOL, 2022 yılı boyunca yüzde 80 kadar düşüş yaşadı. Ancak analiste göre tokenın 500 dolara ulaşması imkansız değil. SOL, yazım sırasında 33 dolar civarında işlem görüyor. Yani analistin işaret ettiği 500 dolar seviyesinin oldukça altında.

Eski Qualcomm mühendisleri tarafından kurulan Solana, Nisan 2020’de piyasaya sürüldü. Takip eden 19 ay boyunca, SOL Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 260 dolara ulaştı. 30 Haziran itibariyle Solana 11 milyar dolarlık piyasa değeriyle en değerli dokuzuncu kripto para birimiydi. Analiste göre Solana’yı gerçekten özel yapan şey, yenilikçi konsensüs mekanizması oldu. Ağ, bir proof of stake algoritması ile çalışıyor. Buna ek olarak, Solana, proof of history algoritmasıyla da çalışırıyor. Bu özellik, işlemlerin işlenmesini hızlandırmak için Blockchain’deki farklı bloklara bir zaman damgası yerleştirir.

Solana, saniyede 50.000 işlem (TPS) işleyebilir. Yani Solana, en hızlı Blockchain ağlarından biri. Ayrıca Solana’nın başlangıçtan beri hız ve ölçeklenebilirlik üzerindeki vurgusu geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturması için onu çekici bir Blockchain haline getirdi. Şu an itibariyle Solana, oradaki en hızlı ve en ucuz ağlardan biri olmaya devam ediyor.

Kriptonun en umut verici kullanım senaryosunu oluşturmak

Solana’nın token başına 500 dolara ulaşması için, 33 dolarlık fiyata kıyasla, 15 kat yükselmesi gerekiyor. Analiste göre, bunun için de gerçek dünya kullanım durumları yaratması gerekiyor. Neyse ki, ağın hızı ve düşük maliyetleri, onu kriptonun en umut verici kullanım durumu, merkezi olmayan finans veya DeFi olarak bilinen bir tür dApp için çekici bir Blockchain haline getirdi. Özellikle, Solana Pay’in lansmanı ile ödemeler sektörüne girdi. Solana Pay, kullanıcıların ödeme sırasında doğrudan bağlantı kurmasına olanak tanır. Bu da anında ödeme ile sonuçlanır ve neredeyse hiçbir ödeme yapılmaz.

Öte yandan Solana Blockchain’ine birçok yenilik eklenebiliyor. Örneğin, traderın müşteriyle olan dijital ilişkisi, yalnızca sadakat programlarının uygulanmasına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda NFT de dahil edilebilir. Analist, önümüzdeki yıl kripto fiyatlarında ne olacağını tahmin etmek imkansız olsa da, uzun vadede kriptoların, insanların hayatına gireceğini düşünüyor. Bununla birlikte, SOL’un 500 dolara ulaşması için 10 yıllık bir süre veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

BİTCOİN HABERLERİ

Bitcoin 2011 Yılından Bu Güne En Kötü Ayını Yaşıyor

Temmuz Ayında Patlayabilecek Web 3.0 Coinleri !