içinde

Son Dakika ! Elon Musk, Dogecoin’i (DOGE) Teşvik Ettiği İçin 258 Milyar Dolarlık Davayla Çarpıldı

elon-doge
elon-doge

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir adam, Elon Musk ve şirketleri Tesla ve SpaceX aleyhine, teknoloji devi Dogecoin’in yaygın olarak benimsenmesini destekleyen iddia edilen bir piramit planının parçası olduğunu iddia ederek 258 milyar dolarlık bir dava açtı.

Davacı Keith Johnson, Musk’ın Dogecoin’e yatırım yapmasının nedeninin bir parçası olduğunu, çünkü Tesla ve SpaceX’in CEO’su ve kurucusu memecoini meşru bir yatırım aracı olarak tasvir ederken, “hiç bir değeri yok” dedi.

Johnson, New York Manhattan Federal Bölge Mahkemesinde açılan davada, memecoin nedeniyle Nisan 2019’dan bu yana büyük kayıplar kaydeden Dogecoin yatırımcılarını temsil etmeyi planladığını belirtti.

Davacı Tazminat Olarak 258 Milyar Dolar İstiyor

Johnson’ın dava için toplu dava açması ve dünyanın en zengin adamından 258 milyar dolarlık tazminat talep etmesi dikkat çekici.

Bloomberg tarafından bugün yayınlanan rapora göre, davacı Musk’tan toplam 86 milyar dolar tazminat ve 172 milyar dolar da üçlü tazminat ödemesini talep ediyor.

Ayrıca davacı, diğer insanları birçok yatırımcıya zarar verdiğine inandığı kripto projesinden korumak için Musk’ın popüler memecoin’i tanıtmasının kısıtlanmasını talep ediyor.

Bu satırı yazarken Musk, kendisi ve şirketi aleyhine açılan davaya henüz cevap vermedi.

Dogecoin’in Devasa Rallisi ve Çöküşü

2013 yılında piyasaya sürülen Dogecoin, popüler olarak memecoin olarak adlandırılan bir internet şakası olarak oluşturuldu. İlginç bir şekilde, teknoloji devi projeye ağırlık verdikten sonra kripto para giderek popüler hale geldi ve bu da madeni paranın fiyatının muazzam bir şekilde yükselmesine neden oldu.

Musk’ın şirketleri – Tesla ve SpaceX – ürünleri için bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimini zaten benimsediler .

Dünyanın en zengin adamı, dogecoin’in gelecekte internetin para birimi haline geleceğine inandığı için, Dogecoin’e olan sevgisini ve desteğini her zaman dile getirdi .

DOGE, ATH’den %92 Düştü

Geçen yıl, DOGE muazzam bir şekilde düşmeden önce 0,73$’a kadar yükseldi. DOGE, bu yılın başından bu yana değerinin önemli bir yüzdesini küçülttüğü için şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinin gölgesinde.

Basın zamanında, DOGE önceki 0,73 $’lık ATH’sinden %92,1 düşüşle 0,05 $’dan el değiştiriyor .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

BİTCOİN HABERLERİ

Bitcoin 21.000 Dolara Düştü, Coinbase İş Gücünün Yüzde 18’ini işten çıkardı

METAVERSE

2030 Yılında Metaverse BEŞ Trilyon Doları Görebilir !