içinde

Son Dakika Gelişmesi: JPMorgan’dan Bitcoin Sinyali Geldi

CNBC’nin Cuma günü bildirdiğine nazaran Wall Street devleri, Bitcoin (BTC)’i legal bir varlık sınıfı olarak kabul etme konusunda kendi çalışanlarının artan baskısıyla karşı karşıya. Ocak ayında binlerce JPMorgan Chase traderıyla bir Zoom görüşmesine katılan eş lider Daniel Pinto; kripto para ünitesi konusunda açık fikirli olduğunu söyledi.

Pinto, global pazarlar lideri Troy Rohrbaugh’a cevap verirken bu sözleri kullandı. Pinto ayrıyeten, bankanın kendi çalışanlarının kripto para ünitesine ne vakit dahil olacaklarını git gide daha fazla sormaya başladığını kabul etti.

Pinto, daha sonra yorumlarını açıklarken, bu kararın müşterilerden gelen talebe dayalı olacağını yineledi.

CNBC’ye, “Talep şimdi gelmedi, lakin bir noktada olacağına eminin,” dedi.

CNBC’ye nazaran bu haber, Goldman Sachs’ın 2 Şubat’ta Mike Novogratz ile kurumsal kripto yatırım şirketi kurucusu Galaxy Digital’ın Bitcoin, Ethereum ve daha fazlasını tartıştığı özel bir foruma konut sahipliği yapmasının çabucak akabinde ortaya çıktı.

JPMorgan, kripto meraklıları tarafından ekseriyetle ana akım finans şirketleri ortasında kriptoya en kuşkuyla bakan şirketlerden biri olarak görülüyor. Bunun sebepleri ortasında 2017’de CEO Jamie Dimon’ın Bitcoin’i “sahtekarlık” olarak etiketlemesi bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kanadalı Düzenleyicilerden Bitcoin ETF’ine Yeşil Işık

Grayscale 6 Altcoin İçin Daha Müracaatta Bulundu! Fiyatlar Yükseldi