içinde

“Sosyal Yarar için Hackathon” Aktifliği Başlıyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Yenibirlider Derneği tarafından gerçekleştirilen “Sosyal Yarar için Hackathon” aktifliği başlıyor.

Paribu, 10. yılını kutlayan Yenibirlider Derneği’nin yeni aktifliğine takviye sağlıyor. Ana teması “Yeni jenerasyon teknolojiler aracılığıyla toplumsal tesir yaratacak fikirler” olan “Sosyal Yarar için Hackathon” aktifliği için müracaatlar başladı.

Paribu İş Birliğiyle Hackathon Aktifliği Başlıyor

Paribu bu doğrultuda, gençleri yeni kuşak teknolojiler kullanarak toplumsal yarar yaratmaya davet eden “Sosyal Yarar için Hackathon” etkinliğinde Yenibirlider Derneği ile iş birliği yapıyor.

6-17-18 Eylül 2022’de düzenlenecek aktifliğe, 8–28 Ağustos 2022 tarihleri ortasında başvurulabilecek. İştirakçilerin, alanında uzman bireylerin konuşmalarını dinleme, onlardan geri bildirimler alma ve projelerini bir adım ileri taşıma talihi yakalayacakları “Sosyal Yarar için Hackathon”, ilham verici ve öğretici bir üretim ortamı yaratmayı hedefliyor.

Hackathon’a Kimler Başvurabilir?

16-17-18 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek “Sosyal Yarar için Hackathon”a, üniversitede lisans eğitimine devam eden ve yazılım, tasarım ve idare vazifesini üstlenecek 3 kişilik takıma sahip gençlerin iştirak sağlayabiliyor.

Katılımcıların, Sürdürülebilir Kalkınma Gayeleri ortasında yer alan “Yoksulluğa Son”, “Nitelikli Eğitim”, “Temiz Su ve Sanitasyon” başlıklarından en az birine yönelik toplumsal yarar yaratması ve bu faydayı yeni jenerasyon teknolojiler (Blokzincir, Web 3.0, yapay zeka vb.) aracılığıyla yaratması bekleniyor.

8 Ağustos 2022’de müracaatları açılan aktiflik hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Polygon’daki DApp Sayısı Yüzde 400 Arttı Webilginç Kripto Para Haber

Teknoloji İşvereni Dan O’Dowd, Dogecoin’i Maksat Aldı Webilginç Kripto Para Haber