içinde

Sri Lanka’da Ekonomik Kriz: Justin Sun’ın da Gündeminde Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Sri Lanka’da ekonomik kriz başladı. Halk, sokağa çıktı. Tüm dünyanın gündeminde olan Sri Lanka hakkında yorum yapan bir isim de TRON’un kurucusu Justin Sun oldu. Daha önce Terra olaylarıyla ilgili yaptığı yorumlarla gündeme gelen Sun, bu kez de Sri Lanka’da yaşananlarla tweet attı. Sun, Sri Lanka ekonomisi içinde yaşanan krizi değerlendirerek, ülkenin resmen DAO modunda olduğunu söyledi.

Justin Sun’dan Sri Lanka’da Ekonomik Kriz Değerlendirmesi

Sri Lanka ekonomisi zor günlerden geçiyor. Sri Lanka‘da başlayan ekonomik kriz ile birlikte halk da ayaklandı ve sokağa çıktı. Konuya ilişkin TRON’un kurucusu Justin Sun, Twitter hesabı üzerinden yorumlarını paylaştı. Sun’ın tweetine şu sözlere yer veriliyor:

Sri Lanka, resmen DAO modunda. Çözüm olarak Web3 ile Sri Lanka’yı iflastan çıkarıp refaha nasıl ulaştıracağım konusunda harika fikirlerim var”

Atılan tweet binden fazla beğeni aldı. Tweeti beğenenlerden biri de Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer oldu.

Sun’ın tweetine birçok yorum geldi. Yorumlar arasında destek mesajları kadar eleştiriler de vardı. Kimileri fikirlerin ne olduğunu merak ederken, kimileri de Sun’ın Sri Lanka’dan uzak durması ve fikirlerini kendilerine saklaması yönünde uyardı.

Sri Lanka’da Ekonomik Kriz

Hayat şartlarının ağırlaştığı Sri Lanka’nın başkanı Kolombo olayların da merkezi oldu. Hükümete karşı başlatılan geniş çaplı protestolarla birlikte devlet başkanlığı sarayına baskın düzenlendi. Protestolar nedeniyle akşam sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Kolombo’da bu yasak kısa süre sonra kaldırıldı.

Sri Lanka Devlet Başkanı Gotabaya Rajapaksa’nın resmi konutunun ve ofisinin önüne yerleştirilen barikatlar, yine protestocular tarafından aşıldı. Güvenlik güçleri ise protestocuları dağıtmak için havaya ateş açtı.

Rajapaksa, bu yaşananlardan sonra iddiaya göre, yerleşkeden ayrıldı ve güvenli bir yere götürüldü. Şimdiki haberlere göre, Sri Lanka Devlet Başkanı Gotabaya Rajapaksa 13 Temmuz günü istifa edecek.

Bu arada Sri Lanka ekonomisi nedeniyle protestolara başlayan halka, polisin müdahale etmesi sonucu en az 20 kişinin yaralandığı açıklandı. Sri Lanka’da ekonomik kriz süreci nasıl devam edecek, neler yaşanacak? İlerleyen günlerde göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

VR Kulaklık Pazarının Yüzde 90’ı Meta’da Webilginç Kripto Para Haber

Messari: VC’ler Bu Altcoin Piyasalarına Yatırım Yapıyor! Webilginç Kripto