içinde

Strike, Visa Card Muahedesini Duyurdu Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Lightning Network uygulaması Strike, kripto para ödemelerinin yapılabileceği yeni Visa Card duyurusunu yaptı.

Kripto para hala tüm ülkelerde resmi olarak bir para ünitesi yahut ödeme aracı olarak tanınmıyor. Lakin global iktisatta kripto parayı kullanan ülkeler ve uygulamalar çoğalıyor. Şayet El Salvador’da değilseniz ve Bitcoin ile ödeme yapamıyorsanız, Strike’ın Visa Card mutabakatı üzere iş birliklerine gereksinim duyuluyor.

Strike, Visa Card ile Harcama Yapanlara Ödül Sunuyor

Lightning Network üzerine şurası kripto ödeme uygulaması Strike, harcama mükafatları sunacak yeni bir Visa kartı duyurdu. Duyuruyu Twitter üzerinden yapan şirket, “Strike’ı her yere götürebileceklerini ve günlük harcamalarında mükafatlar kazanabileceklerini” söyledi.

Strike’ın açıklamalarına nazaran bu Visa mutabakatıyla Bitcoin’de çarçabuk ödeme yapmak, maaş almak, satın almak, transfer etmek yahut almak mümkün olacak. Birebir vakitte, Apple Hisse ve Google Hisse üzere platformlarda ek fiyat ödemeden alışveriş yapılabilecek.

Amerika merkezli finans şirketi Visa iş birliğiyle duyurulan yeni kart, kullanıcılara kripto ödemelerinde ödül kazanma imkanı sağlayacak. Yeni kart kullanıma birinci evvel bekleme listesinde açılacak. Harcama yaparken anında ödül kazanılacağı belirtilse de mükafatın ölçüsü şirket tarafından açıklanmadı.

Strike, Visa Card’dan elde edilen tüm karlar üzerinden yüzde 1’lik bir verginin açık kaynak ağının geliştirilmesine bağışlanacağını belirtiyor. Şirkete nazaran bu durum şu formda açıklanıyor:

“Paramızı ideolojimizin olduğu yere koymak, Lightning Network’te olduğu üzere Bitcoin’in benimsenmesini daha da hızlandıracak bir girişim”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Leon Li, Huobi Paylarını 3 Milyar Dolara Satmak İstiyor Webilginç Kripto Para Haber

Bitcoin’de Bir Sonraki Maksat Ne? BTC,ETH ve SOL’daki Son Durum – Teknik Tahlil Webilginç Kripto Para Haber