içinde

Süper Kahraman NFT Savaşları Geleceğin Sosyal Ağını Nasıl İnşa Ediyor?

Dünyanın yarısından fazlasının şu anda sosyal medyada günde yaklaşık iki saat geçirmesiyle , bunun toplum üstündeki tesiri yadsınamaz.

İyi yahut fena, sosyal medya iyi mi yaşadığımızı ve etkileşim kurduğumuzu kalıcı olarak değiştirdi. Zihnimizi yine şekillendirdi, deyim yerindeyse. Ve şirketlere ve insanlara muhtelif şekillerde yarar sağlama potansiyeli, toplumsal medyanın bugün hakim olmasının nedenidir.

Ancak, Meta (eski adıyla Facebook), Twitter, Google ve Tencent gibi Web2 devleri toplumsal alana hakimdir. Bu konsantre oyuncular, genellikle kullanıcının çıkarlarına hizmet etmeyen hizmetler sunarak sektörü tekellerine aldılar.

Web3’ün evrimi ile birlikte, mevcut statükoyu alt üst edecek yeni bir alan ortaya çıkıyor. SocialFi, kullanıcıları geleneksel sosyal medyanın sınırlarından kurtarmayı vaat ediyor. Bu, veri gizliliğinden sıkıdüzen direncine kadar yeni deneyimlerin, avantajların ve özgürlüklerin kilidini açacaktır. Ayrıca, kullanıcılar şahsi verilerin paylaşımı ve paraya çevrilmesi üstünde tam kontrole sahip olacaklardır.

Kullanıcı Odaklı Bir Sosyal Araç


SocialFi yada Social Finance, toplumsal ağ ve merkezi olmayan finansı (DeFi) birleştirir. Esasen kriptografi ve NFT’lerden yararlanan yeni nesil blok zinciri tabanlı sosyal medyadır.

Merkezi Olmayan Otonom Kuruluşlar (DAO’lar) benzer biçimde, kullanıcılar SocialFi’deki platformlara kısmen haiz olabilir ve bu tarz şeyleri tamamen yönetebilir. Örneğin, camia belirteci sahipleri tekliflere oy verebilir ve projenin kaderine karar verebilir.

Ayrıca, SocialFi ağları, verileri geleneksel sosyal medya benzer biçimde merkezi sunucularda depolamak yerine küresel bir ağ üzerinden dağıtır. Ayrıca, kullanıcılar ağın bakımı ve güvenliği için parasal teşvikler ve ödüller alırlar. Bu, veri ihlallerini azaltırken ve tek hata noktalarını ortadan kaldırırken genel hatlarıyla güvenliği artırır.

SocialFi platformları ayrıca geleneksel muadillerine gore önemli finansal faydalar sağlar. Örneğin, içerik oluşturucular içeriklerinden doğrudan para kazanabilir ve toplumsal etkilerini takas edilebilir varlıklara dönüştürebilir.

Merkezi Olmayan Bir Sosyal Medya Yapım Aşamasında


SocialFi nişi daha yeni dolmaya başlıyor. Bu tür projelerin ortaya çıkması, kullanıcı etkileşiminin meta veri kaynağı paradigmasına doğal bir aktarımını temsil eder. Birçoğu hususi çözümler geliştirirken, fazlaca azı kapsamlı SocialFi ekosistemlerini sıfırdan oluşturmaya odaklanıyor. Superhero NFT Wars , Web3 için sektörde bir ilk olan katman-0 toplumsal araçları meydana getiren bu şekilde bir platformdur.

Sosyal medyayı, çapraz IP katılımını, toplum kurmayı ve değer yaratmayı entegre eden platform, tamamı bir arada ve sağlam bir toplumsal ekosistem öngörür. Proje, tüm NFT topluluklarını birbirine bağlamanın yanı sıra, topluluk katılımını artırmak için birçok hizmet sunmayı amaçlamaktadır.

Toplulukların blok zinciri endüstrisindeki başkalarıyla etkileşim kurması için lonca ve topluluk toplantılarına ev sahipliği meydana getirecek. Ayrıca platform, 3B sanal ortam ve dağıtılmış DAO tabanlı yönetişim modeli ile bir toplayıcı rolü görür. Proje, SocialFi özelliklerinin yanı sıra, bir bahis masası, merkezi IDO pazarı, NFT tecim ön masası, gece kulübü balo salonu vb. Benzer biçimde diğer bileşenleri de içerecek. Ayrıca, SNW, kullanıcıların satın alabileceği ve NFT’lerini takas et.

SocialFi: Kriptonun Kitlesel Kabulünün Anahtarı?


Kitlesel evlat edinme, söylemesi yapmaktan daha kolaydır. Önemli sayıda insanı yeni teknolojiyi kabul etmeye ikna etmek zordur. Ancak, küresel çekiciliği nedeniyle sosyal medyanın kullanışlı olabileceği yer burasıdır. Bu özellikle SocialFi şeklinde yenilikler için geçerlidir.

SocialFi, toplumsal ağları geliştirir ve içerik oluşturucular için adil gelir akışları sağlar. Bu merkezi olmayan ağlar, kullanıcıların NFT kazanmasını, satın almasını ve satmasını kolaylaştırır. Bu, işletmelerin ve toplulukların işbirliği yapmasına ve adil bir şekilde para kazanmasına olanak tanır.

Son olarak, Superhero NFT Wars gibi projeler SocialFi için zemin hazırlıyor; ana akım benimsemeyi daha da hızlandırabilirler. Ve bütün bunları göz önünde bulundurarak, SocialFi’nin kalıcı olduğunu söylemek güvenli. Daha iyi bir ağ oluşturma dünyası yaklaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Metaplex, Solana’nın Ağ Çökmesine Neden Olan NFT Bot Sorununu Nasıl Çözüyor?

KİWİ TERMOS

A101’DEN 99 TL’YE TERMOS ALDIK ! Kiwi Kt 8682 Dijital Termos İNCELEME