içinde

Synthetix Kurucusu, Token Arzını Sonlandırmayı Önerdi Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

DeFi platformu Synthetix‘in kurucusu Kain Warwick, idare heyeti kararında token arzını 300 milyonda sonlandırmayı önerdi. Warwick ayrıyeten enflasyonist modelin Synthetix ekosisteminin yine başlatılmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Synthetix Kurucusu, Teklifinde Arzı 300 Milyonda Sonlandırmayı Önerdi

Popüler merkeziyetsiz platformu Synthetix‘in kurucusu, protokol daha yeni eserlerden gelir elde ettiği için lokal SNX tokenlerinin arzını sabit 300 milyon ile sonlandırmayı önerdi.

Synthetix‘in kurucusu Kain Warwick teklifinde, protokolün artık atom takası ve kalıcı eserlerinden “anlamlı” getiriler elde etmesinin birinci kaidesinin enflasyonist arz olduğunu söyledi.

Warwick, yaptığı açıklamada şunları dedi:

“Enflasyon ağı tekrar başlatmak için tasarlandı ve bunu son derece tesirli bir halde yaptı. Çok akılda kalan 300 milyonluk huduttan yalnızca birkaç hafta uzakta olmamız, bu değişikliği artık yapmak için kâfi bir sebep”

Ethereum tabanlı bir değişim ve sentetik varlık platformu olan Synthetix, birinci DeFi uygulamalarından biridir. Sentetik jetonların basımı ve yaratılması alanlarında hizmetler sunar.

Sentetik varlıklar, SNX kullanarak teminat alan ve buna karşı sentetik bir varlık basan likidite havuzları için Synthetix’e yatırdıkları SNX hacmi üzerinden mükafatlar kazanan kullanıcılar tarafından oluşturulur.

Ancak Warwick, SNX’in daima olarak oluşturulması ve platform kullanıcılarına verilmesinin satış baskısı yarattığına da dikkat çekti.

Warwick kelamlarına şunları da ekledi:

“Bir yandan enflasyon, ağın sahipliğini pay sahiplerine yine dağıtır, fakat birebir vakitte zaman içinde SNX başına dolar cinsinden fiyat getirisini (sUSD olarak ödenir) azaltır. Bununla ilgili sorun ise, SNX tokeninin fiyatı üzerinde daima aşağı istikametli baskı oluşturmasıdır”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Arcane Research, Bitcoin Vadeli Süreçleri Raporunu Yayımladı Webilginç Kripto Para Haber

Fed Lideri Enflasyonu Düşürmek İçin Eforlara Devam Edileceğini Söyledi Webilginç Kripto Para Haber