içinde

Tanınan Altcoin’de Neler Oluyor? Borsalar Süreçleri Durdurdu! Fiyat Çakıldı

Avalanche projesi, Türk bilgisayar bilimci ve Blockchain teknolojileri uzmanı Emin Gün Sirer’in liderliğinde oluşturulan bir altcoin projesidir. Dün Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Huobi ve Binance Avalanche çekimlerini askıya aldı. Ayrıyeten Huobi, bahse yönelik resmi bir açıklama da yaptı. Bugün ise Avalanche ağında meydana gelen bir yanılgının, ağı durma noktasına getirdiği ortaya çıktı.

Avalanche (AVAX)’a neler oluyor! Süreçler neden askıya alındı?

Kısa mühlet evvel Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, öncü Bitcoin ve kripto para borsalarından olan “Huobi ve Binance” tanınan altcoin Avalanche (AVAX)’a yönelik süreçleri askıya aldı. Birçok borsa tarafından “AVAX para yatırma ve çekme işlemleri” askıya alındı. Bu nedenle yatırımcılar cüzdanlara erişim sağlayamadı. Huobi bahse yönelik resmi bir  açıklama yaptı.

Borsa Avalanche node yükseltmesi nedeniyle süreçleri askıya aldığını belirtti. Lakin Avalanche grubu tarafından yapılan açıklamada farklı problemlerin olduğu görülüyor. Takım, merkezi olmayan borsa Pangolin’in açılmasıyla birlikte ağın tıkandığını ve bir yanılgıyı tetiklediğini vurguluyor. Kısa mühlet evvel piyasaya sürülen Pangolin borsası, Avalanche üzerinde çalışıyor.

Emin Gün Sirer: Heyecan ve paniğe gerek yok! Avalanche daha da güçlenecek

Projeyi destekleyen Ava Labs’ın CEO’su ve kurucusu Emin Gün Sirer, piyasada kaygıya neden olan mevzuyu ele aldı. Emin Gün Sirer bahse yönelik şu açıklamayı yaptı:

Dün akşam Avalanche ağında Pangolin’in oluşturduğu yoğunluk bir kusura neden oldu. Bu kusur nedeniyle ağda fevkalade bir yavaşlama başladı. Yanlışın tesiri sonlu, fonlar sağlam, kimsenin sahip olduğu AVAX’ı yahut başka kripto paralarını kaybetmesi mümkün değil. Şu anda bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Yeri geldiğinde node kuran arkadaşlardan düzeltmeyi deploy etmelerini rica edeceğiz. Heyecana ve paniğe gerek yok. Bitcoin ve çabucak hemen öbür her sistem büyüme evrelerinde misal problemler yaşadı. Bizimkini atlatmak üzereyiz. Bana gelip “Avalanche nasıl her taraftan daha yeterli olabilir, hiç berbat yanı yok mu?” diye soranlar oluyordu. Onlara verdiğim karşılık da her zaman”Avalanche’ın en büyük dezavantajı kodun yeni olması” oldu. Desteğinizle bu etapları geçeceğimize inanıyorum. Sonuçta da Avalanche daha da güçlenecek.

Altcoin projesi  yüzde 46’nın üzerinde bir düşüş yaşadı!

Yaşanan bu meseleler Avalanche (AVAX) fiyatında sert bir düşüşe neden oldu. Kripto para, 60 doların üzerindeki düzeylerden 41 dolara kadar sarktı. Bu sayılar, altcoin projesinde  yüzde 46’nın üzerinde bir düşüşe işaret ediyor. Ondokuzuncu en büyük kripto para ünitesi Avalanche, yazım sırasında yaklaşık yüzde 1 oranında düşüşle 52 dolar düzeyinden süreç görüyor. Popüler altcoin şu anda 4 milyar dolarlık bir piyasa kıymetine sahip. Avalanche’ın süreç hacminde de önemli erozyon yaşandı. Kripto paranın süreç hacmi 2 milyar dolardan, 876 milyon dolara kaydı.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ünlü Milyoner: Bitcoin ve Bu 5 Altcoin’e Yatırım Yaptım!

Yeni Bir Altcoin Yüzde 1.463 Yaptı! Önder Trader: Treni Kaçırdım! Ama…