içinde

Tanınan Analist: Altın Fiyatı Artık Sırasıyla Bu Düzeyleri Görebilir!

Altın fiyatı (XAU/USD), karışık ABD istihdam datalarının ortasında ABD doları baskı altında kaldığı için, 1.800 doların üzerinde toparlanıyor. Popüler finans uzmanı ve analist Dhwani Mehta ise altın kestirimlerini paylaşıyor. İşte analistten kritik seviyeler…

Finans uzmanı ve analist: Altın fiyatı sırasıyla bu düzeyleri görecek!

Altın fiyatları 1.800 doların üzerinde toparlanıyor. Finans uzmanı ve analist Dhwani Mehta’a nazaran, Lider Biden’ın uzlaşma prosedürü ismi verilen 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketiyle ilerleyen demokratlar, boğaları destekliyor. Bununla birlikte Dhwani Mehta’agöre, ABD faizlerindeki yükseliş, reflasyon süreçlerinin ortasında Hazine tahvillerine olan talebin azalması nedeniyle, sarı metaldeki toparlanmayı iki ayın en düşük düzeyi olan 1.785 dolarda sınırlayabilir. Peki Altın fiyatı teknik tablolarda nasıl konumlanıyor?

Teknik Confluences Göstergesi’ni baz alan analiste nazaran,  altın artık küçük direncini 1.816 dolarda test edebilir. Alıcılar bu düzeyin üzerinde bir yer bulursa analiste nazaran, 1.820 dolarlık bir sonraki güçlü pürüz test edilebilir. Bu düzey, Dhwani Mehta’a nazaran kritik bir noktaya işaret ediyor. Daha da üstte analiste nazaran, 1.823 dolardaki bir saatlik SMA100, yükseliş taahhütlerine meydan okuyacak ve bir günlük SMA5 olan 1.827 dolara gerçek kapılar açacak. 

Dhwani Mehta: Düşüş durumunda 1.800 dolarlık pivot noktası bir sefer daha oyunda olacak!

Dhwani Mehta’a nazaran, 1.827 doların üzerinde bir kırılma, bir günlük R2 pivot noktasını 1.829 dolarda test edebilir. Alternatif olarak düşüş durumunda analiste nazaran, anında takviye, (önceki düşük bir saatlik ve bir günlük Fibonacci 23.65’in yakınsaması olan) 1.810 dolarda yer alıyor. Satıcılar daha sonra Dhwani Mehta’a nazaran, bir saatlik SMA50, bir haftalık %23,6 Fibonacci ve bir günlük Fibonacci %38,2’in kesişme noktası olan 1.807 dolarda güçlü bir takviyesi hedefleyecek.

Analiste nazaran, bir evvelki ayın en düşük düzeyi olan 1.803 dolar, bir ölçü dayanak sağlayabilir. Bunun altında Dhwani Mehta’a nazaran, bir günlük S1’in 1.800 dolarlık pivot noktası bir defa daha oyunda olacak. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, altın ile ilgili daha fazla analist varsayımı için “4 Uzman Altın’ın Gelecek Hafta, Mart’ta ve Aralık’ta Göreceği Düzeyleri Açıkladı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

4 Uzman Altın’ın Gelecek Hafta, Mart’ta ve Aralık’ta Göreceği Düzeyleri Açıkladı!

Ripple Fiyatı Fırladı! Ünlü Kâhin: Bu Düzeylere Kadar Yükselebilir