içinde

Tanınan Markaların NFT Karı 255 Milyon Doları Aştı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Dune datalarına nazaran, tanınan markaların NFT karları 2022 yılında düşen hacme karşın 260 milyon dolara yaklaştı.

2022 yılında kripto dalının üzerinde kara bulutlar eksik olmadı. Piyasa düşüşüyle birlikte iflaslar, yaptırımlar ve çok daha fazlası yaşandı. Piyasadan nasibi alan kripto kollarından biri de NFT oldu. Bu yıl ilginin azalmasıyla ticaret hacmi yüzde 40’a yakın gerileyen NFT pazarında, tanınan markalar 260 milyon dolar kar elde etti.

Popüler Markaların NFT Kazançları

1- Nike

Spor giysi markası NFT’den en çok gelir elde eden marka olarak öne çıkıyor. Birinci satışlarda 93 milyon dolar kazanan şirket, NFT’lerinden 92 milyon dolarlık da kurul elde etti. 185 milyon dolarlık NFT karıyla listenin başını çekiyor.

2- Dolce Gabbana

DG, 25 milyon dolarlık NFT satışıyla listenin ikinci sırasında yer alsa da liderliğe çok uzak. 25 milyon dolarlık satışın, 23 milyon dolarını birinci satış, 2 milyon dolarını komiteler oluşturuyor.

3- Tiffany

Son NFT koleksiyonunu bir mücevher haline getirerek fiziki olarak satış yapan Tiffany, komitelerden gelir kapısı oluşturamadı. Fakat, bu yılki toplam satışları 12 milyon doları aştı.

4-Gucci

Kripto dalına yakınlığıyla bilinen ünlü giysi markası, 12 milyon dolara yakın çıkar elde etti. Bu sayının 10 milyon dolarını birinci satış, 1.5 milyon dolarını sonraki satışlardan elde edilen komiteler oluşturdu.

5-Adidas

Listesin tepesindeki en yakın rakibinden çok geride kalan Adidas’ın 2022 yılındaki NFT yararı 11 milyon dolara yaklaştı. Birinci satışta 6.20 milyon dolar kazanırken, kurullardan 4.74 milyon dolar elde etti.

6- Budweiser

Amerikan bira üreticisinin bu yıl içerisindeki NFT satışları şirkete 5.88 milyon dolar kazandırdı.

7- Time Magazine

Medya kuruluşu Time Magazine’in birinci NFT satışları 1.48 milyon dolar kazandırırken, sonraki süreçlerden elde edilen kurul yararı 3.13 milyon dolar oldu. Böylece şirketin NFT yararı 4.60 milyon dolara ulaştı.

8- Bud Light

Tiffany üzere komitelerden bir yararı bulunmayan şirketin 2022 yılında NFT’lerden elde edilen çıkarı 4 milyon dolar oldu.

9- AO (Australian Open)

Grand Slam tenis turnuvası AO, bu yıl heyecanlı gayretlere konut sahipliği yapmış olacak ki NFT’lerden 1.70 milyon dolar gelir elde etti.

10- Lacoste

Ünlü giysi markalarından Lacoste, NFT satışlarından 1.1 milyon dolar kazandı. Birinci satışta 1 milyon dolar gelirken, 104 bin dolar komite yararı elde etti.

11- Nickelodeon

Televizyon kanalı Nickolodeon’un NFT yararı 582 bin dolar, 320 bin doları birinci satıştan 262 bin doları kurullardan geldi.

12- McLaren

Süper spor araba otomobil üreticisinin bu yıl elde ettiği NFT geliri bir araba fiyatı kadar. Şirket bu yıl NFT satışından toplam 333 bin dolar gelir elde etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bitcoin Düşüyor! Piyasada Son Durum – 23 Ağustos 2022 Webilginç Kripto Para Haber

DBS Borsası Bitcoin Alımlarının Arttığını Söyledi Webilginç Kripto Para Haber