içinde

Tarihin En Pahalı Alan Adı arasına girdi ! NFTs.com

Alan adı ticareti günümüzde büyük bir sektör haline dönüşmüşken, bugün bu alanda rekor satın alımlardan birisi gerçekleşti. Son zamanların en büyük akımlarından birisine dönüşen NFT’ler, alan adı pazarında da kendisini gösterdi. ‘NFTs.com’ alan adı, 15 milyon dolar karşılığında satın alındı.

Söz konusu satın alım, Escrow.com, Domainer ve GoDaddy.com aracılığıyla gerçekleşti. Escrow.com tarafından paylaşılan basın bülteninde alan adını satın alan kişi veya kişiler hakkında bilgi sunulmadı. Fakat alan adını satın alan tarafın, DigitalArtists gibi web3 projeleriyle ilişkili olduğu paylaşıldı.

Bugüne kadarki en pahalı ikinci alan adı:

15 milyon dolarlık ‘NFTs.com’ satın alımı, bugüne kadar yapılan en büyük ikinci satın alım oldu. Bununla birlikte satın alım, kripto para sektöründe gerçekleştirilen en büyük alan adı satın alımı oldu. Bu sektördeki en büyük satın alımsa 2017 yılında 2 milyon dolar karşılığında gerçekleştirilen ‘Eth.com’ alan adına ait idi.

Yeni alan adının hangi amaçlar için kullanılabileceğine dair de bilgi bulunmadığı paylaşıldı. Söz konusu alan adını şu anda ziyaret ettiğimizdeyse karşımıza NFTs.com alan adının ön plana çıktığı ve alan adının gelecekteki potansiyel kullanımına işaret eden ‘[email protected]’ e-posta adresinin olduğu bir sayfa çıkıyor.

En pahalı alan adı ?

Bugüne kadar en pahalı fiyata satılan alan adı Voice.com idi. Alan adı, 2019 yılında 30 milyon dolar karşılığında satın alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Uyku Sorunu Yaşayanlara İlginç Araştırma ! Merinos pijama giydiklerinde 12 dakikada, pamuklu pijama giydiklerinde 27 dakikada..

Shiba Inu SHIB Coin Son Dakika Analiz !