içinde

Tayland Düzenleyicisi, Yatırımcıları DeFi Risklerine Karşı Uyardı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Tayland düzenleyicisi, yatırımcıları DeFi’ın çeşitli risklerine karşı uyardı.

Taylan Menkul Değerler ve Borsa Komitesi, ülkedeki kripto para yatırımcılarından DeFi üzerinde yapacakları süreçlerden dolayı dikkatli olmalarını istedi ve DeFi’ı riskli olarak nitelendirdi.

Düzenleyici, yetkililerin bu sanayi üzerinde hiçbir denetimi olmadığını tabir etti.

Tayland Düzenleyicisi Uyardı

Düzenleyicisi, DeFi hizmetlerinden bilhassa mevduat alma ve kredi hizmetlerinin tanınan hale geldiğini söyledi. Lakin bunların riskli olduğunu vurguladı. Yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi.

“…Bu sebeple yatırımcılara yatırım yapmadan evvel DeFi projelerini incelemeleri tavsiye ediliyor. Zira mevduat alma ve kredi hizmetleri, Tayland’daki finans ve sermaye piyasası düzenleyicileri tarafından düzenlenmiyor”

Düzenleyici bilhassa çok kaldıraçlı teminatların kaideleri şartları ve fonksiyonellikleri hakkındaki kimi bilgilerin yatırımcılara tam manasıyla aktarılmayabileceğini tabir etti. DeFi platformları, yatırımcılara yüksek gelir vaat etse de, rug pull mümkünlüğü dahil olmak üzere birçok risk kelam konusu.

Düzenleyicinin uyarısı, ülkedeki Zipmex isimli kripto para borsasının 21 Temmuz’da para çekme süreçlerini durdurmasının akabinde geldi.

Açıklamada ayrıyeten düzenleyicinin dijital varlık düzenleyici yönergelerini ele almayı planladığını ve bununla birlikte merkezi yahut merkeziyetsiz finans içerisinde DeFi süreçlerine dayanak vermediğini açıkladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Merkeziyetsiz Stablecoin Fei (FEI) Yakında Kapatılabilir Webilginç Kripto Para Haber

Tornado Cash Geliştiricisinin Tutuklanması Amsterdam’da Protesto Edildi Webilginç Kripto Para Haber