içinde

TCMB’nin Temmuz Ayı Piyasa İştirakçileri Anketi Sonuçlandı Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

TCMB’nin temmuz ayı Piyasa Katılımcıları anketinin sonuçları yayımlandı. Temmuz anketinde piyasanın enflasyon beklentisinin arttığı görüldü. TCMB’nin temmuz ayı Piyasa Katılımcıları Anketi‘ne göre yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 69,9’u olduğu açıklandı.

Temmuz Ayında Piyasanın Enflasyon Beklentisi Arttı

Piyasa Katılımcıları anketine göre, haziran ayında yüzde 64,5 olan yıl sonu enflasyon oranı beklentisi, temmuz ayında yüzde 69,9 oranında yükseldi.

Reel sektör ve finansal sektör temsilcileri ile profesyonellerden oluşan 48 katılımcı tarafından yanıtlanarak oluşturulan 2022 yılı Temmuz ayı Piyasa Katılımcıları Anketi’ne göre, 12 ay sonrası TÜFE beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 37,91 iken, bu anket döneminde yüzde 40,23 oldu. 24 ay sonrası TÜFE beklentisi ise aynı anket dönemlerinde sırasıyla yüzde 22,04 ve yüzde 24,27 olarak gerçekleşti.

Dolar/TL beklentisi yıl sonunda 18,9’a çıktı. 12 ay sonrası için beklenti 20,9 TL seviyesine ulaştı. Bu veri önceki ankette 20,7 TL idi.

GSYH 2022 yılı büyüme beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 3,5 iken, bu anket döneminde yüzde 3,6 olarak gerçekleşti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Robinhood, Kripto Paralar İçin Yeni Özelliğini Kullanıma Sundu Webilginç Kripto Para Haber

Binance’in Alt Şirketi Moon Tech Spain, İspanya’da Lisans Aldı Webilginç Kripto Para Haber