içinde

Tek Günde 24.500 Bitcoin Sattılar! “Bu 2 Coini Boşaltabilirler”

Geçen hafta sonu boyunca, Bitcoin (BTC); 18.000 dolara kadar düştüğü için ağır satışlara şahit oldu. O vakitten beri, Bitcoin yüzde 10’dan fazla toparlandı. Şu anda 20.000 dolar düzeyinde duruyor. Bu sırada bilgiler, Kanadalı Purpose Bitcoin ETF’inin satış gerçekleştirdiğini gösteriyor. İşte detaylar…

BitMEX CEO’su binlerce Bitcoin satışına dikkat çekti

BitMEX kripto borsasının kurucu ortağı ve eski CEO’su Arthur Hayes, Coinglass’tan gelen datalara atıfta bulundu. Kanada’nın Purpose Bitcoin (BTC) ETF’sinin Kuzey Amerika saati ile Cuma kapanışına kadar şaşırtan bir formda 24.500 BTC sattığını yazıyor. Bu, tek bir günde varlıklarının yüzde 50’sini tek bir günde sattıkları manasına gelir.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, hafta sonu BTC fiyatı 18.000 doların altına düşerek 17.600 dolara kadar geriledi. Hayes, bu durumu “Zorunlu bir satıcının durmadan kaçışı tetiklemesi” diye yorumladı. Hayes ayrıyeten, kripto kredi piyasasının anlatacak kimi karanlık öyküleri olduğu için bu çeşit mecburî satış olaylarının artmasını bekliyor. Hayes yazıyor:

Satıcılar çantalarını boşalttıktan sonra, piyasa düşük hacimde süratle yükseldi. Kripto para borç verenler tarafından risk idaresinin zayıf durumu ve çok cömert borç verme şartları göz önüne alındığında, piyasada kimin hazırlıksız olduğunu anlamak için daha fazla BTC ve ETH satışının zorlanmasını bekleyin.

BTC tabanı çoktan görüldü mü?

Bitcoin, geçen haftaki acımasız bir çöküşün akabinde 19 Haziran Pazar günü düzgün bir toparlanma gösterdi. Şimdilik 20.000 doların üzerinde seyrederken, asıl soru bu toparlanmanın ne kadar süreceği oldu. BTC eleştirmeni Peter Schiff şöyle yazıyor:

Bitcoin’in 20 bin doların üzerine çıkması konusunda heyecanlanmayın. 20, yeni 30’dur. Bu yalnızca öbür bir boğa tuzağı. Düz bir çizgide hiçbir şey düşmez. Aslında, bu ağır çekim kazası son derece sistemli olmuştur. Tipik olarak bir ayı piyasası tabanı oluşturan rastgele bir kapitülasyon belirtisi şimdi yok

ABD, Mayıs 2022 enflasyon bilgilerini yayınladıktan kısa bir müddet sonra, Schiff; BTC’nin 20.000 doların altına ve ETH’nin 1.000 doların altına düşeceğini kestirim etti. Bu, iddiasından yalnızca bir hafta sonra oldu. Arthur Hayes bile daha fazla acı olup olmadığından emin olmadığını ekliyor. Lakin, yetenekli beşerler için tabandan satın alma fırsatı olacağına inanıyor. BTC, yazım sırasında yüzde 8’lik bir yükseliş ile 19.965 dolardan el değiştiriyor. Piyasa bedeli ile en büyük kripto para ünitesinin 7 günlük değişimi ise yüzde 25.5 oranındaki kayıp olarak karşımıza çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Huobi Nedir? HT Coin Ne İşe Yarar ?

Michael van de Poppe, Ralli Yapacak Altcoinleri sıraladı !