içinde

Terra LUNA Coin Fiyat Analizi Neden Son Günlerde Düşüyor ?

Geçtiğimiz günlerde yüzde 200’den fazla yükselen Terra (LUNA) bugün ciddi düşüşler kaydediyor. Peki Terra neden düşüyor?

terra coin güncel anlık fiyat

#NamePriceMarket CapChangePrice Graph (24h)

Terra cephesinden gelen haber akışı ve piyasalardaki düşüş Terra’yı da etkiledi.

Geçtiğimiz günlerde yüzde 200’ün üzerinde yükseliş gerçekleştiren Terra (LUNA), bugün ise CoinGecko verilerine göre yüzde 33 düşüş kaydetti. LUNA’nın düşüşündeki etmenlerden biri ise Terraform Labs’in kurucusu Do Kwon hakkında Güney Kore’nin tutuklama kararı çıkarmış olması.

luna grafik 1
LUNA’nın 4 saatlik grafiği

Terra’nın (LUNA) 4 saatlik grafiğini incelediğimizde LUNA’nın ne kadar volatil olduğunu görebiliyoruz. LUNA gelen haberler etkisiyle ve piyasadaki genel düşüş itibariyle rallisinin ardından düşüşe başladı.

Daha önceden LUNA ve UST piyasa değeri açısından en büyük 10 kripto parasından ikisiydi. Sonrasında Terra ağında yaşanan UST’nin dolar karşısındaki sabitlemesinin kaldırılıp çöküşüyle birlikte piyasada ciddi bir düşüş meydana gelmişti. Terra’nın çöküşü birçok şirketi de olumsuz etkilemiş ve iflasa kadar götürmüştü. Bu şirketlerden birkaçı Three Arrows Capital, Voyager ve Celsius. Terraform Labs’in kurucusu Do Kwon hakkında Güney Kore’de tutuklama kararı çıkarılmış olsa da Kwon şu anda Singapur’da yaşamını sürdürüyor.

Merge ile Ethereum Gündem !

Near Foundation, Vietnam’da Web3 Merkezi Açıyor