içinde

Terra Projelerinin Göçü Başladı Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Terra’daki çöküşten sonra Terra blokzincir ağındaki projeler de rotasını başka ağlara çevirdi. Polygon Studios CEO’su Ryan Wyatt da web3 protokollerinin Terra ağından geçişi ile ilgili yeni bir bilgilendirme yaptı.

50’ye Yakın Terra Projesi Polygon’a Gitti

Terra’nın yerel kripto para birimi LUNA ve stablecoin’i UST, mayıs ayının orasında bir çöküş yaşadı. Bu çöküşle birlikte birçok yatırımcı önemli kayıplarla karşı karşıya kaldı. Diğer yandan bu süreçte düzinelerce protokol de Polygon Network’e (MATIC) geçiş yaptı.

Konuya ilişkin tweet atan Polygon Studios CEO’su Ryan Wyatt şunları söyledi:

“Terra projelerine geçiş başladı. One Planet, 0xPolygon ve Derby Stars da dahil 48’den fazla proje var ve sayı artıyor. Tüm bu harika geliştiricilere yardım etmek ve gelişen ekosistemimize hoş geldiniz demek harikaydı!”

https://twitter.com/Fwiz/status/1545555539299487745

Wyatt, ekosistemin protokollerin Polygon‘a geçişlerini destekleyeceğini de söylemişti. Ayrıca sorunsuz geçiş sağlamak adına sermaye ve kaynak desteği sağlanacağını da belirtmişti.

Geçmişe bakacak olursak,

Hem LUNA hem UST, mayıs ayında sadece birkaç gün içinde neredeyse sıfırı gördü. 27 Mayıs 2022’de ise Terra’nın kurucusu Do Kwon, Terra 2.0 ile blokzinciri tekrar başladı. Ancak, dApp ekosistemi yok edildi.

Bu çöküşten önce Terra, TVL açısından Ethereum’dan sonraki en büyük akıllı sözleşme platformuydo. DeFi Llama’nın verilerine göre ise son haftalarda TVL metrikleri 1.000 kata yakın düştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Cardano Tabanlı NFT Pazaryerinde Ödemeler İçin Banka Kartları Kullanılabilecek Webilginç Kripto Para Haber

VR Kulaklık Pazarının Yüzde 90’ı Meta’da Webilginç Kripto Para Haber