içinde

Terra’nın ana tasarımcıları ülkeyi terk edemeyecek!

Terraform Labs’ın sabit parası TerraUSD (UST) ve yerel token Terra’nın (LUNA) kötü şöhretli çöküşünün ardından, Güney Koreli savcılığın şirkete yönelik soruşturması yoğunlaşıyor ve yetkililer Terra’nın kilit tasarımcılarının ülkeyi terk etmelerini engelleyen bir emir yayınladı.

Terra’nın ana tasarımcıları ülkeyi terk edemeyecek!

Güney Koreli medya kuruluşu JBTC’nin 20 Haziran tarihli haberine göre, Seul Güney Bölge Savcılığı Ortak Mali ve Menkul Kıymet Suçları Soruşturma Ekibi, soruşturmalarının bir parçası olarak yakın zamanda Bay A’ya ülkeden ayrılma yasağı getirdi.

Rapora göre Bay A, daha önce Terraform Labs CEO’su Do Kwon ile konuştuğunu ve kendisine “bir ada satın almak için yeterli para kazandığını” belirttiğini söyledi. Bay A ayrıca gazetecilere verdiği demeçte, Kwon’un kripto para birimini gizlice kurumlara sattığını ve böylece büyük miktarlarda para toplayabileceğini söyledi.

Soruşturma kapsamında savcılar, bu şekilde toplanan fonların madeni paranın fiyatını yapay olarak artırmak için kullanılıp kullanılmadığıyla ilgileniyor. Ayrıca rapor, savcılığın faaliyetlerinin, arama ve el koyma emirlerini ve ayrıca kilit görevlileri çağırmayı da içeren zorunlu bir soruşturma başlatma olasılığını artırdığını belirtti.

Bu arada, yeni araştırmalar, çöküşe neden olan bir işlem oluşturmak için “saldırgan” olarak tanımlanan cüzdanın aslında Terraform Labs tarafından sürdürüldüğü için Terra’nın çöküşünün içeriden bir iş olabileceğini belirtti.

Bunun da ötesinde, Terraform Labs, Seul merkezli bir “blockchain danışmanlık firması K” yi içeren ayrıntılı bir şemada, Güney Koreli bir paravan şirket aracılığıyla 4.8 milyon dolar aklamakla suçlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Peugeot 408 tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleri

Volkswagen Tiguan fiyatıyla rakiplerine meydan okuyor