içinde

“Tesla’nın Bitcoin Alımı Biraz Korkutucu”: Eski OCC Lideri

Eski ABD OCC sorumlusu Brian Brooks, Pazartesi günü yaptığı açıklamada “küresel para ünitelerinin bedelinin düşürülmesi, Tesla ve MicroStrategy üzere şirketlerin Bitcoin yatırımı yapmalarının nedenidir ve bu durum dünyanın geri kalanı için rahatsız edici olmalıdır,” sözlerini kullandı.

OCC, ABD’nin Hazine Bakanlığı’na bağlı bir kurumdur ve ülkedeki bankaların kontrolünden sorumludur.

Geçtiğimiz ay OCC’den ayrılan Brooks, CoinDesk’te yer alan bir habere nazaran, “Bitcoin’e yatırım yapmış olan beşerler için bu, heyecan verici bir haber. Dünyanın geri kalanı için ise bu aslında biraz korkutucu bir haber,” tabirlerini kullandı.

Brooks, Pazartesi günü Tesla’nın Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptığını ve daha fazla dijital varlık elde etmek isteyeceğini duyurmasına kısmen bir karşılık veriyordu. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Tesla’nın yatırım haberi, Bitcoin fiyatını tüm vakitlerin en yüksek düzeyine çıkardı.

Eski denetçi, salgının başlangıcından buy ana ABD para arzının %25 arttığını ve önümüzdeki birkaç gün içinde en son teşvik çeşidi yapıldığında bir yıl öncesine nazaran %40 oranında artacağını belirtti. Brooks, şunları söyledi:

“Çok garip, değil mi? Enflasyonun çalışma hali şöyledir: Ne kadar çok varlığa sahipseniz bedeli de o kadar az olur. Bu, neden birçok kurumun hazinesinde Bitcoin bulundurmak istediğini açıklar, zira potansiyel olarak uzun vadede çok daha istikrarlı bir bedel kaynağıdır.”

Bitcoin fiyatında son durum

Tesla’nın Bitcoin alımının gündeme düşmesinin akabinde piyasa pahasına nazaran birinci sırada yer alan kripto para ünitesi, 44.000 doları aşarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmıştı. O vakitten beri BTC, 43.000 dolar civarında el değiştiriyor. Yazım sırasında yüzde 11’lik bir artış ile 43.200 dolardan süreç görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Dev İsim Tarih Vererek Bitcoin ve Altcoin İddialarını Paylaştı!

9 Şubat BTC, ETH, ADA, XRP, DOT, BNB, LTC, DOGE, LINK ve BCH Fiyat Tahlili