içinde

Thai Bank Metaverse’e Giriyor; Sanal Merkez İnşa Edecek !

Taylandlı Siam Commercial Bank (SCB), The Sandbox metaverse’deki ilk metaverse merkezini açacağını resmen duyurdu .

Bu, SCB’nin girişim kurma ve yatırım kolu olan SCB 10X vasıtasıyla gerçekleştirilecektir. Bu kararla Thai Bank, sanal dünyada kendine yer kabul eden ikinci büyük finans kuruluşu oldu; ilki JP Morgan’dı .

Ayrıca SCB, sanal merkezini sergilemek için 11 Mart’ta “Açık Ev”e ev sahipliği yapacağını söyledi. Burası atölye emekleri ve tartışmalara ev sahipliği yapmayı planladığı yer.

SCB 10X’in Baş Yatırım Sorumlusu Mukaya Panich şunları söylemiş oldu:

Blockchain, dijital varlık, DeFi ve metaverse benzer biçimde geleceğin finansal teknolojileri, keşfetmemiz gereken temel ilgi alanlarıdır.

Panich ek olarak, geleceğin ekonomisi için yeni sınırlar şekillendirirken, metaverse’in dijital bir dünyada sonsuz yaratımları mümkün kılarak mühim bir rol oynayacağını belirtti. Banka ek olarak genel merkezin Tayland kültürünün geçmişini, bugününü ve geleceğini yansıtacak şekilde tasarlanacağını söyledi.

Banka yetkilileri, genel merkezde kullananların iyi tasarlanmış üç ortamı keşfedebilecek, ürün tanıtımlarına katılabilecek, bir çalışma alanını paylaşabilecek ve dünyanın dört bir tarafındaki katılımcılarla etkileşime geçebileceklerini söyledi. Bu lansmanın Tayland’ın metaverse’deki varlığını artıracağını umuyorlar.

SCB, en büyük olmasının yanı sıra Tayland’daki en eski bankadır. 1906 yılında kurulduğunda, SCB ülkedeki ilk bankaydı. Bu nedenle, eski bir bankanın yeni dijital alanlara girme girişimi, muhtemelen kripto ve metaverse alemine çit çeken birçok finansal kuruma esin kaynağı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ne düşünüyorsun?

Yeni NFT Oyunları: 2022’de Piyasaya Sürülecek Kripto Para Birimi NFT Oyunları

Dosya paylaşım sitesi LimeWire, NFT pazarı olarak yeniden hizmete girdi