içinde

Thodex kurucusunun yakalanması Ulusal Basınada yansıdı ! Sedat Peker Thodex kurucusu Hakkında İç İşleri…

Kripto varlıklarının yaygın olarak tercih edilmesinden bu yana dolandırcılık haberleri çoğaldı. Özellikle de ülkemizde bu konuda hemen hemen her ay bir vaka ile karşılaşıyoruz. İnsanların kısa yoldan para kazanma hırsı mağduriyetleri de beraberinde getiriyor.

Dünya genelinde de bir hayli fazla olan kripto dolandırcılığı ülkemizde de farklı yöntemlerle dikkat çekiyor. Ancak Thodex olayı tamamen farklı. Çünkü işin içinde bir borsa ve şirketleşmiş yapı var.

Ülkemizde hizmet veren kripto para borsası Thodex’in batmasıyla beraber kurucusu Fatih Özer’in varlıkları alıp kaçtığı biliniyor. Ancak olayın perde arkası henüz netleşmiş değil.

Dün Fatih Özer, Arnavutluk’ta yakalandı

Son olarak dün mutlu bir haber gelmişti. Kırmızı bültenle aranan Fatih Özer, bulunduğu ülkede polisler tarafından yakalandı. Bu haber dış basında da geniş yankı buldu.

Dış basında yer alan habere göre, Faruk Fatih Özer, kendisiyle birlikte 2 milyar dolarlık yatırımcı fonuyla Türkiye’den kaçtı. Daha sonra Türkiye, geçen yıl Nisan ayında kendisi için uluslararası tutuklama emri çıkarmıştı. Thodex kripto dolandırıcılığı, tarihin en büyük kripto dolandırıcılıklarından biri olarak görüldüğü detaylarına yer verildi.

Öte yandan Thodex olayının üzerinden 1 seneden fazla bir zaman geçti. Soruşturma esnasında 60’tan fazla tutuklandı. Türkiye’de yakalama kararı çıkarılan kişiler, emniyet güçleri tarafından ele geçirildi. Şimdi ise şirketin kurucusu Fatih Özer yakalanmış oldu.

Geçen yıl hizmetler askıya alınmıştı

Thodex, yatırımcıların dikkatini çekmek için kampanyalar yürütmüştü. Başlangıçta borsa, Türk modellerinin yer aldığı gösterişli reklam düzenleyerek ilgi çekmişti.

Gösterişli borsadan şimdi ise çöküşün bir fotoğrafı ortaya çıktı. Geçen yıl hizmetlerinin askıya alınmasının ardından ticaret platformundaki dijital varlıklarına erişemeyen yüz binlerce Thodex kullanıcısı, sıkıntılı bir durumda kaldı.

Sedat Peker’in Thodex Skandalı Hakkındaki İddiaları Sosyal Medyanın Gündemine Oturdu


Türkiye’nin gündeminden düşmeyen Sedat Peker, Tosuncuk hakkındaki iddialarının ardından bu kez Thodex skandalıyla ilgili bir iddiayı öne sürdü.

İddianın ardından Thodex konusu, sosyal medyada yeniden gündeme geldi

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye, büyük bir skandalla karşılaşmıştı. Kripto paraların zirve yaptığı dönemde Türk kripto para borsası Thodex, binlerce kullanıcısının milyonlarca dolar kaybetmesine neden olmuştu.

Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer, milyonlarca dolarla birlikte Türkiye’den kaçmıştı. Kendisine yönelik yapılan operasyonlarda beş hafta önce sona yaklaşıldığı söylenmiş olsa da herhangi bir gelişme aktarılmamıştı.

Sosyal medya, geçtiğimiz gün Sedat Peker tarafından ve Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın (Tosuncuk) yerinin paylaşılmasıyla yeni bir gündeme kavuşmuştu.

Bugünse Sedat Peker, bu kez Thodex’e yönelik iddialarda bulundu. Peker, yüksek makamlardaki kişilerin Thodex operasyonunu yönlendirdiğini öne sürdü.

Sedat Peker’in paylaşımı:

Sedat Peker’in todex paylaşımı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Shiba Inu fiyat konusunda kritik noktada,Shiba coin analiz !

Dünyanın en hızlı blockchaini olarak adlandırılan Solana Coin Son Dakika !