içinde

Tornado Cash Geliştiricisi Alexey Pertsev’in Tutuklandığı Argümanı, Eşi Tarafından Doğrulandı Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev’in Hollanda’da tutuklandığı, Pertsev’in eşi tarafından doğrulandı.

Pertsev’in eşi The Block’a verdiği demeçte, Twitter’da dönen dedikoduları doğruladı.

Tornado Cash Geliştiricisi Tutuklandı

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında Pertsev ile dünya meskenine giren Ksenia Malik, Hollanda Mali Bilgi ve Soruşturma Servisi’nin (FIOD) 10 Ağustos’ta Pertsev’i Amsterdam’da tutukladığını söyledi.

Yaşanan olaylardan dolayı şoka uğradığını söyleyen Malik, mevzuya ait olarak avukatlarla temas halinde olduklarını söz etti ve kocasının yasa dışı bir şey yapmadığını söyledi.

FIOD bugün gerçekleştirdiği açıklamada, kullanıcıların fonlarını gizlemelerine imkan tanıyan kripto mikseri Tornado Cash geliştiricisi 29 yaşında bir kişiyi tutukladıklarını duyurdu.

FIOD, tutuklanan kişinin ismini ise açıklamayı tercih etmedi. Twitter’da bu kişinin Pertsev olduğu öne sürülmüştü.

Ne Olmuştu?

ABD’nni geçtiğimiz günlerde Tornado Cash’e yaptırım uyguladığını açıklaması, protokol ile ilgili adeta bir cadı avı başlamasına neden oldu. Circle, protokolde yer alan USDC’leri dondurduğunu açıkladı ve birçok protokol de Tornado Cash’e yönelik kısıtlama teşebbüslerinde bulundu.

Hollandalı yetkililer de ABD’nin almış olduğu kararın akabinde Amsterdam’da bulunan Alexey Pertey’i 10 Ağustos tarihinde tutukladı.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, yaptırım kararının akabinde verdiği demeçte, daha evvel Ukrayna’ya yardım etmek için Tornado Cash kullandığını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ethereum Foundation: Merge Tarihi 1 Hafta Sapabilir Webilginç Kripto Para Haber

Barcelona ve Real Madrid’den Metaverse İştiraki Webilginç Kripto Para Haber