içinde

Tornado Cash Geliştiricisinin Tutuklanması Amsterdam’da Protesto Edildi Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Yaklaşık 50 kişilik kripto savunucularından oluşan bir küme, Tornado Cash geliştiricisinin Amsterdam’da tutuklanmasını protesto etti.

Aralarında Alexey Pertsev’in eşinin de bulunduğu protestocu küme, Amsterdam Dam Meydanı’nda Tornado Cash geliştiricisinin tutuklanmasını protesto etti. Pertsev’in eşi, gösteriyi organize edenler ortasında yer aldı.

Tornado Cash Geliştiricisinin Tutuklanması Protesto Edildi

ABD hükümetinin Tornado Cash’e yaptırım uygulamasından iki gün sonra Pertsev, Amsterdam’da tutuklandı. Hollandalı yetkililer, Kuzey Kore’nin para akladığı süreçlerden geliştiricilerin büyük karlar ettiğini sav etti.

Protestocular, açık kaynaklı bir kod yazdığı gerekçesiyle Pertsev’in sorumlu tutulamayacağını savundu.

Pertsev’e yönelik suçlamalar, tüm açık kaynaklı kod geliştiricilerinin tehdit altında kalmasına yol açacak. Protestocular, bu olaydan sonra kimsenin açık kaynaklı kod yazamayacağını lisana getirdi.

Oxorio kurucu ortağı Petr Korolev, Pertsev’in resmi olarak suçlanmadığını sadece protokolün geliştirilmesindeki rolü hakkında sorguya çekildiğini lisana getirdi.

Korolev ayrıyeten şunları ekledi:

“Bir yandan Alex benim arkadaşım ve onun için endişeleniyorum. Karısı iki haftadır onu ziyaret edemiyor ve neler olduğunu anlayamıyoruz.

Öte yandan bu büyük bir dava ve Alex hatalı bulunursa bu açık kaynaklı kod geliştiricilerine darbe vuracak bir emsal oluşturacak”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Tayland Düzenleyicisi, Yatırımcıları DeFi Risklerine Karşı Uyardı Webilginç Kripto Para Haber

EOS Neden Yükseldi? 21 Ağustos 2022 Webilginç Kripto Para Haber