içinde

Tornado Cash Mevduatlarında Büyük Düşüş Yaşanıyor Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Tornado Cash mevduatları, ABD Hazine Bakanlığı’nın yaptırımının akabinde büyük düşüş yaşadı.

Tornado Cash’e yönelik yaptırımların akabinde, mevduatlarda düşüş yaşandı ve protokolden çekilen para ölçüsü artış gösterdi.

Tornado Cash Mevduatlarında Düşüş

The Block Research’ün datalarına nazaran yaptırımlar uygulandığından beri protokole sırf 6 milyon dolar yatırıldı. Bu bir evvelki haftaya kıyasla %78.5’luk bir düşüşe işaret ediyor.

Bununla birlikte kullanıcılar, protokoldeki fonlarını da büyük bir süratle geri çekmeye başladı. Yaptırım kararından beri protokolden çekilen ölçü 62 milyon doları buldu. Adreslerde tutulan kripto para ölçüsünde da benzeri bir biçimde %15 oranında düşüş görüldü. Ayrıyeten yaptırımdan çabucak sonra birinci üç saat içinde 14,7 milyon dolarlık bir çıkış yaşandı.

Yaptırımların bir öteki sonucu da USDC tarafında yaşandı. Circle, Tornado Cash adreslerinde bulunan 75.000 dolarlık USDC’yi dondurduğunu açıkladı ve protokole erişimi sonlandırdı. Bugün merkeziyetsiz borsa dYdX’ten de emsal bir atılım geldi.

Yaşanan bu gelişmelerin akabinde bir kullanıcı, yaptırımlara tabi olan bir Tornado Cash cüzdanından protesto amacıyla Logan Paul, Jimmy Fallon, Randi Zuckerberg ve NBA yıldızı Shaq üzere isimlere küçük ölçülerde Ethereum gönderdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

MakerDAO Kurucusu, USDC Varlıklarını Satıp ETH Alabileceklerini Söyledi Webilginç Kripto Para Haber

DeFi Platformu Oasis, Riskli Cüzdan Adreslerini Engelliyor Webilginç Kripto Para Haber