içinde

TP-Link Deco W7200 Mesh Wi-Fi 6 Sistemi İncelemesi

TP-Link Deco W7200 Mesh Wi-Fi
TP-Link Deco W7200 Mesh Wi-Fi

ARTILARI
Kurulumu ve yönetimi kolay
Güçlü verim ve sinyal performansı
HomeShield emniyet yazılımı dahildir
EKSİLERİ
USB bağlantı noktası yok
Çoklu konser bağlantısı yok
160MHz kanal bant genişliğini desteklemez
TP-LİNK DECO W7200 MESH Wİ-Fİ 6 SİSTEM ÖZELLİKLERİ
Kablosuz Özellikler 802.11ax
AC Hızı AX3600
Kablolu LAN Bağlantı Noktası Sayısı (WAN Bağlantı Noktası Hariç) 1 yönlendiricide, 2 uyduda
USB rabıta noktası sayısı 0
Bant Sayısı 3
Anten Sayısı 10
MU-MIMO Evet
IPv6 Uyumlu Evet
Hizmet Kalitesi (QoS) Evet
Güvenlik WPA2, WPA3
Ebeveyn Denetimleri Evet
Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Araçları Evet
Test Edilen Donanım için Kapsama Alanı 5500 metrekare
Düğüm Sayısı 2
Kablolu Taşıma Evet
Ayrı Bantlar Numara
DD-WRT / Domates Uyumlu Numara
TP-Link Deco W7200 (229,99 $), alanda 5,500 fit kareye kadar olan evlere kesintisiz Wi-Fi 6 ağı sağlamak için tasarlanmış iki parçalı bir ağ sistemidir . Diğer Deco sistemlerinde olduğu şeklinde, kurulumu kolaydır ve TP-Link’in HomeShield ağ güvenliği ve anne baba kontrol yazılımı ile birlikte gelir. Verim ve sinyal gücü testlerimizde de takdire şayan bir performans sergiledi, bu da onu en az üç döşek odalı evler için kuvvetli bir seçim haline getiriyor. Ancak, birçok bağlantı seçeneğiyle üstün performans istiyorsanız, Editörün Seçimi kazanan Wi-Fi 6 ağ sistemimiz Asus ZenWiFi XT8 için 200 dolar daha masrafınız gerekecek .

Bu Dekorlarda Sanat Yok…Sadece Wi-Fi
W7200, 6,7 inç yüksekliğinde ve 4,1 inç kalınlığında iki özdeş silindir şeklindeki düğümden doğar. Stil sahibidirler, üstleri siyah beyaz bir kaplamaya sahiptirler, sadece marka ismini merak ediyorsanız, Art Deco’dan ilham aldıklarından çok daha modern görünüyorlar.
Düğümler, tabanın ön tarafında, düğümler bağlandığında yeşil renkte yanan, kurulum esnasında mavi renkte yanıp sönen ve bir bağlantı problemi olduğunda sabit kırmızı renkte yanan minik bir LED göstergesine haizdir. Arkada iki gigabit LAN rabıta noktası ve bir güç girişi var. Tabanda bir sıfırlama düğmesi bulacaksınız. Bu sistem, TP-Link Deco X90 ve Asus ZenWiFi AX (XT8) şeklinde daha pahalı sistemlerle kazandığınız çoklu kullanım bağlantısını sunmuyor. Ayrıca USB rabıta noktalarından yoksundur.
W7200, iki düğümlü 5,500 fit kareye kadar olan evleri kapsar ve Deco X20 veya Deco X60 düğümleri benzer biçimde herhangi bir Deco bileşeni eklendikten sonra genişletilebilir. 2.4GHz bandında 574Mbps’ye, bir 5GHz bandında 1.201Mbps’ye ve tali 5GHz bandında 1.802Mbps’ye kadar en çok (kuramsal) hızlara ulaşabilen üç bantlı bir AX3600 sistemidir . Varsayılan olarak, yalnızca kablosuz ana taşıyıcı için 1.201Mbps 5GHz bandını kullanır, sadece düğümleri bir Ethernet kablosuyla bağlarsanız, bunu kablolu bir ana taşıyıcı yapılandırmasıyla serbest bırakabilirsiniz.Her düğüm 1.5 GHz CPU tarafınca desteklenmektedir ve beş dahili anten ile donatılmıştır. Bu, doğrudan istemciye hüzme kurmayı, WPA3 şifrelemeyi, 3X3 MU-MIMO veri akışını ve OFDMA paket iletimlerini destekleyen bir Wi-Fi 6 (802.11ax) sistemidir. Ancak 160 MHz kanal bant genişliğini desteklemez, bu da ZenWiFi XT8 benzer biçimde tam özellikli Wi-Fi 6 yönlendiricilerinden daha dar bir bant genişliğiyle sınırı olan olduğu demektir.
W7200, iOS ve Android mobil cihazlar için TP-Link Tether uygulamasını kullanır ve ek olarak web tabanlı bir konsol üzerinden yönetilebilir. Mobil tatbik, bir İnternet simgesi içeren ve ağa katılan çevrimiçi ve çevrimdışı cihazların bir listesini görüntüleyen bir Genel Bakış ekranına açılır. Ağ düğümlerinin listesini, konumlarını ve her bir düğüme şu anda hangi istemcilerin bağlı olduğunu görüntülemek için İnternet simgesine dokunun. Burada, bant genişliği önceliği atayabilir ve herhangi bir istemciye erişimi reddetmek için bir anahtarı çevirebilirsiniz.

TP-Link Deco W7200 Mesh Wi-Fi


Ekranın altında Genel Bakış, HomeShield ve Diğer düğmeleri bulunur. Genel Bakış düğmesi, uygulamada nerede olursanız olun sizi ana ekrana döndürür. HomeShield düğmesi, ağ güvenliği araçları ve raporları ile anne-baba denetimlerini ve QoS ayarlarını yapılandırma seçeneklerini içeren bir ekran açar. W7200, ağ güvenliği taramaları yapmanızı elde eden parasız bir HomeShield Basic sürümüyle birlikte gelir. DDoS korumasına, kötü amaçlı içerik filtrelemeye ve rabıta noktasına izinsiz giriş koruması özelliklerine erişmek için aylık 5,99 Amerika doları Pro planına abone olmanız gerekir.
Temel plan kapsamındaki Ebeveyn Denetimleri, kullanıcı profilleri oluşturmanıza, yaşa dayalı içerik filtreleri ayarlamanıza, web sitelerini engellemenize ve muayyen kullanıcılar için İnternet’i duraklatmanıza olanak tanır. Ancak, bireysel trafik kullanımını görüntülemek, zaman sınırları belirlemek ve işleri tamamlamak veya ev ödevlerini bitirmek benzer biçimde şeyler için teşvikler olarak Zaman Ödülleri (extra çevrimiçi zaman) sunmak için Pro planına ihtiyacınız olacak. Ayrıca, bir kullanıcının ne kadar süredir çevrimiçi bulunduğunu, hangi web sitelerini ziyaret ettiğini ve internete bağlanmak için hangi cihazları kullandığını söyleyen detaylı raporları görüntülemek için Pro planına ihtiyacınız olacak. Bant genişliği sınırlarını ayarlamak ve bir seferde 1, 2 veya 4 saat boyunca bireysel istemcilere bant genişliği önceliği atamak için QoS ayarlarını kullanın.

Diğer düğmesi Wi-Fi, LAN, DHCP ve Bağlantı Noktası Yönlendirme ayarlarını yapılandırabileceğiniz bir monitör açar. Burada ayrıca belirli cihazların ağınıza erişmesini önlemek için kısıtlama listeleri oluşturabilir, ağınıza cihazlar eklemek için WPS kullanabilir, bellenimi güncelleyebilir ve ağa yeni bir aygıt katıldığında size bildiren bildirimleri yapılandırabilirsiniz.

Her Şeyi Deco Uygulamasında Yapın
W7200 sisteminin kurulumu hızlı ve kolaydı. Deco uygulamasını indirdim, bir hesap oluşturdum ve açılış ekranının alt kısmındaki Başlayalım düğmesine dokundum. Deco modelleri listesinden W7200’ü seçtim ve modemimi kapatmak, modeme bir Deco düğümü bağlamak ve peşinden her şeyi yine açmak için ekrandaki yönergeleri takip ettim.

Düğümün LED’inin mavi renkte yanıp söndüğünü doğruladım, telefonumu düğümün SSID’sine bağladım ve telefonun düğüme bağlanması için birkaç saniye bekledim. Düğüme bir isim verdim, web bağlantı tipini seçtim ve yeni ağa bir isim ve gizyazı verdim. Yaklaşık 20 saniye sonra ağ oluşturuldu, bu yüzden ikinci düğümü eklemek için İleri’ye dokundum. Bunu yapmak için ancak düğümü taktım ve iki dakika sonra otomatik olarak ağa eklendi. Düğüme bir isim verdim ve kurulum tamamlandı.

W7200, üretim performansı testlerimizde etkileyici puanlar aldı. Yönlendirici düğümün yakın yakınlık (aynı oda) testindeki 771 Mbps puanı, Eero Pro 6 (701 Mbps) ve TP-Link Deco X20’den (654 Mbps) daha hızlıydı, sadece nerede ise Asus ZenWiFi XT8 yönlendirici düğümü (860 Mbps) kadar süratli değildi. ). 30 metrelik testte, W7200 yönlendirici 298 Mbps’yi yönetirken, Eero Pro 6 ve TP-Link Deco X20 sırasıyla 230 Mbps ve 225 Mbps sağladı. Asus ZenWiFi XT8 yönlendirici bir defa daha 347 Mbps’lik bir skorla liderliğini sürdürdü.
Sonuçlar W7200 uydu düğümü için benzerdi. Yakınlık testindeki 528Mbps puanı, Eero Pro 6 (455Mbps) ve TP-Link Deco X20 (449Mbps) düğümlerinden daha hızlıydı, sadece Asus ZenWiFi XT8 düğümü (675Mbps) ile eşleşemedi. 30 fitte W7200 düğümü, Eero Pro 6 (353Mbps) ve TP-Link Deco X20 (301Mbps) ile karşılaştırıldığında etkileyici olan 475Mbps’ye ulaştı. Yine de Asus ZenWiFi XT8, 619Mbps’lik bir skorla yine en yüksek dereceyi aldı.

Kablosuz sinyal gücünü kontrol etmek için bir Ekahau Sidekick Wi-Fi tanılama aleti ve Ekahau’nun Anket mobil uygulamasını kullanarak test evimizin her yerindeki kapsama alanını yayınlayan bir sıcaklık haritası oluşturuyoruz. (Ekahau, PCMag’in ana firması olan Ziff Davis’e aittir).

TP-Link Deco W7200 Mesh Wi-Fi


Haritadaki daha koyu yeşil alanlar en güçlü sinyal ölçümlerini temsil eder ve daha açık yeşil ve sarı alanlar daha sıska bir sinyal gösterir. Daireler, yönlendiricinin ve uydu düğümünün konumunu temsil eder. Haritada gösterildiği şeklinde, Deco W7200 sistemi test evimizin her köşesine nispeten kuvvetli bir sinyal göndermekte sorun yaşamadı.
Kolay Kurulum, Dar Bant Genişliği
TP-Link Deco W7200 Tri-Band Wi-Fi 6 Mesh sistemi, 5,500 fit kareye kadar olan evlerde Wi-Fi’yi köşeden köşeye yaymak isteyen herkes için sağlam bir seçimdir. Kurulumu ve yönetimi kolaydır, herhangi bir Deco düğümü ile genişletilebilir ve iyi anne-baba denetimleriyle beraber gelir. Hem yönlendirici aynı zamanda uydu düğümü, testlerde etkileyici bir çıktı performansı sağlamış oldu ve her iki bileşen de test merkezimiz boyunca kuvvetli bir sinyal iletmek için birleştirildi.
Çoğu Wi-Fi 6 teknolojisini desteklerken, 160 MHz kanal bant genişliği sunmaz ve çoklu konser ve USB bağlantısından yoksundur. Bu özellikler için Editörün Seçimi olan Asus ZenWiFi XT8’e göz atmak isteyeceksiniz . Daha pahalıdır, sadece kontrol ettiğimiz en süratli ağ sistemlerinden biridir ve yaşam boyu güçlü anne baba denetimleri ve ağ güvenliği yazılımı ile birlikte gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

2022 Model Motorola Moto G Power

2022 Model Motorola Moto G Power Cep Telofonu İncelemesi

linea yag bakım

2011 Fiat Linea Kullanım Klavuzu !