içinde

TRT Metaverse !

METAVERSE
METAVERSE

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen “TRT Uluslararası Metaverse ve Yayıncılık Forumu”nda metaverse müjdesi geldi. TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, TRT Metaverse için çalışmaların yapıldığını ifade etti.

Sobacı, şu ifadeleri kullandı:

“Şu hususu gönül rahatlığıyla ifade edebilirim ki hem TRT hem de yayıncılık tarihi için çok önemli bir dönüm noktasına hep birlikte şahitlik ediyor olacağız, yani TRT Metaverse’nin doğuşuna. Görülen o ki, bireyleri, toplumları, devletleri, politikaları ve bütün bir dünyayı kasıp kavuran bu değişim ve dönüşüm silsilesinde başrolü önümüzdeki dönemde web 3.0 ve blockchain üzerine inşa edilen ‘metaverse’ alacaktır. Üç boyutlu ve uçtan uca tasarımsal-deneyimsel yapısıyla bir nevi internetin halefi olacak ‘metaverse’, insanların, nesnelerin, hayallerin dijital temsilciler aracılığıyla yaşayacağı yer olarak tanımlanıyor. ‘Metaverse’nin 2030’a kadar 13 trilyon dolarlık bir pazara ulaşması, 2080’e kadar ise dünyadaki en büyük teknoloji pazarı haline gelmesi ve dünyanın yayın, yapım, eğitim, çalışma modellerini kökten dönüştürmesi öngörülüyor. TRT’nin ‘metaverse’de ön sıralardaki yerini alması ve bu mecrada en güçlü yayın kuruluşlarından biri olması amacıyla Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen ‘metaverse’ dizayn ve teknoloji şirketleriyle iş birliği gerçekleştirerek tasarım ve teknolojik altyapı çalışmalarına başladık.”

Sobacı, TRT Metavers’te kanal değiştirmenin yerini mekan değiştirmenin alacağını söylerken aynı zamanda hayranların en sevdikleri sanatçılarla yan yana olabileceğini dile getirdi.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. Webilginc.com  ‘in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız.

FLM Coin Nedir? Flamingo (FLM) Coin Yorum ve Geleceği

Shiba Inu Aktif Balina Adres Sayısında Yükseliş Yaşanıyor