içinde

Türk Profesör Liderliğindeki Altcoin Projesi 100x’i Aştı!

Yeni bir Blockchain platformu olan Avalanche’in lokal kripto parası AVAX, ön satış fiyatını katladı. Kripto para, ön satış fiyatı olan 0,50 dolara kıyasla 100 kattan fazla getiri sağladı. Avalanche projesi, Türk bilgisayar bilimci ve Blockchain teknolojileri uzmanı Emin Gün Sirer’in liderliğinde oluşturulan bir altcoin projesidir.

Popüler altcoin projesi Avalanche, ön satış fiyatına kıyasla 100x yaptı!

Yeni bir altcoin projesi olan Avalanche’in yerel kripto parası AVAX, son günlerde güçlü yükseliyor. Kripto para, ön satış fiyatı olan 0,50 dolara kıyasla 100x’ten fazlasını yaptı ve 50 doların üzerinde yükseldi. Cornell Üniversitesi profesörü Emin Gün Sirer’in liderliğinde oluşturulan Avalanche projesi, 2020 yılının Temmuz ayında halka açık ön satışını gerçekleştirdi. Bu süreçte her bir AVAX token’i 0,50 dolardan satıldı.

AVAX/USD Fiyat Grafiği – Kaynak: Tradingview

Kripto para, ön satıştan bu yana geçen müddette 100 kattan fazla arttı. Kısa mühlet evvel proje, Avalanche ile Ethereum’u birbirine bağlayan bir “köprü” oluşturulduğu açıkladı. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, uzmanlara nazaran bu gelişmenin fiyat artışına tesiri oldu. Bu süper performans altcoin’i birinci 20 kripto para ortasına yerleştirdi. Kripto para son 7 gün içinde ise yüzde 260’lık bir ralli gerçekleştirdi.

Avalanche (AVAX) fiyatında son durum nedir?

Onyedinci en büyük kripto para ünitesi Avalanche, yazım sırasında yaklaşık yüzde 40 oranında artışla 55 dolar düzeyinden süreç görüyor. Tanınan altcoin şu anda 4,1 milyar dolarlık bir piyasa bedeline sahip. Avalanche yazım sırasında piyasa kıymetiyle 1,8 milyar dolarlık bir son 24 saatlik süreç hacmini yönetiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Piyasa Kâhini: Bitcoin Fiyatı İçin Bu 8 Düzeye Dikkat!

Ethereum Fiyatı Rotasını Çizdi: İşte ETH’nin Hedeflediği Düzeyler