içinde

Türkiye’deki yatırımcıların yakından takip ettiği bilinen Waves’in Luna Benzemesi..

WAVES COİN ANLIK FİYAT
WAVES COİN ANLIK FİYAT

Türkiye’deki yatırımcıların yakından takip ettiği bilinen Waves (WAVES) altcoin’i için endişe verici gelişmeler yaşandı. Waves ekosistemindeki USDN stablecoin’inin sabitinden ayrılması, USDN’nin “sıradaki LUNA” olup olmayacağına dair soru işareti yarattı. İşte detaylar…

 Güney Kore kRİPTO borsaları uyarı yayınladı

WAVES, USDN’nin sürdürülebilirliği üzerine spekülasyonlar arttıkça geçen hafta yüzde 12 düşmüştü. Şu anda 1.8 dolar civarında işlem görüyor.  Coin, günlük bazda 2.031 dolardan bu seviyelere düştü. Bu yıl, özellikle algoritmik stablecoin’ler için zor bir yıl oldu. Algoritmik stablecoinler için zor bir yıl oldu. Genellikle 1 ABD dolarına sabitli bu kripto paralar, özellikle aşırı satış baskısı altında 1 doları kontrol etmeyi başaramadı. Ancak Terra’nın çöküşü bir felaket oldu ve dalgalanma etkilerinin piyasanın geri kalanı üzerinde belirleyici bir etkisi oldu.

WAVES COİN ANLIK FİYAT

#NamePriceMarket CapChangePrice Graph (24h)

Terra çöküşünün üzerinden yedi ay geçti. Ancak yedi ay sonra, başka bir algoritmik stablecoin dolar sabitini korumakta zorlanıyor. Aslında bu, şu anda 0,84 dolardan işlem gören Waves destekli Neutrino Dollar’ın (USDN) dolardan beşinci kez ayrılmasına işaret ediyor. Güney Kore borsaları, değerindeki belirgin dalgalanma nedeniyle düzenleyicinin merceğine giren Waves tokenını etkilediğine dair bir uyarı yayınladı.

Waves, endişelere yönelik açıklama yaptı

En son gönderide Waves, USDN’nin WAVES’i teminat olarak kullanan ayrı bir proje olduğunu belirtti. Yerel token ile “özünde” bağlantılı olmadığını ileri sürdü. Proje, USDN’in WAVES’i teminat olarak kullandığını belirtti. Ancak projenin Waves Blockchain’i üzerine kurulu ayrı bir proje olduğuna işaret etti. Yani, aslında bağlı olmadıklarını aktardı. Ancak Waves’in etkileneceği bir durum olduğunu da inkar etmedi. Proje, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

USDN, WAVES’i teminat olarak kullanan Waves Blockchain’i üzerine kurulu ayrı bir projedir; özünde WAVES tokenına bağlı değildir. USDN’nin WAVES fiyatını doğrudan etkilemesinin tek bir yolu var – WAVES’i sözleşmeden kullanmak ve WAVES’i piyasada satmak

Upbit, WAVES’i izleyecek

Her şey, Güney Kore’deki beş büyük kripto borsasından (Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit ve Gopax) oluşan Digital Asset Exchange Association’ın (DAXA) açıklamasıyla başladı. DAXA, USDN’in sabitinden ayrılmasının neden olduğu yüksek volatiliteyi gerekçe gösterdi. Kullanıcıları WAVES’e yatırım yapmamaları konusunda uyardı. Bir DAXA platformu olan Upbit, platformun WAVES/KRW ve WAVES/BTC çiftlerini askıya almak istediğini duyurdu. Bir sonraki eylem planını belirlemek için önümüzdeki iki hafta boyunca tokeni izleyeceğini ekledi.

Waves, WAVES ve USDN arasındaki ilişkiyle ilgili “ciddi ve açıkça zarar verici yanlış anlamaları” hafifletmek için soruşturmayla işbirliği yaptığını ortaya çıkardı. Açık kaynak platformunun arkasındaki ekip ayrıca, iki haftalık araştırma süresi içinde bir çözüme ulaşılacağından son derece emin olduğunu söyledi. Terra’nın çöküşü ve ardından FTX’in düşüşü, Güney Koreli düzenleyicileri temkinli davranmaya yönlendirdi. Geçtiğimiz günlerde Güney Kore’nin hedefi Wemade’in WEMIX tokenı oldu.

Yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Arthur Hayes, Bitcoin ve altcoin platformları hakkında duruşunu açıkladı !

Ekonomide Bu Hafta,Kriptoda Etkili Olabilecek Haberler !