içinde

Twitter, Elon Musk’a Dava Açtı Webilginç Kripto Para Haber


Webilginç Kripto Para Haber

Tesla CEO’su Elon Musk, bir süredir Twitter’ı satın almak için görüşmelerde bulunuyordu. Elon Musk Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı haberlerinin ardından Musk anlaşmasından vazgeçtiğini Twitter’a bildirmişti. Bu kez Twitter, 44 milyar dolarlık satın alma işlemini gerçekleştiremediği için Elon Musk’a dava açtı.

Twitter, Elon Musk’a Tepkili

Geçtiğimiz hafta Elon Musk, platformda bot ve spam hesapları olduğu endişesini dile getirerek Twitter’ı satın alma girişiminden çekildiğini açıklamıştı. Musk, Twitter’a anlaşmayı feshettiğine dair bir bir mektup göndermişti. Ardından Twitter’ın yönetim kurulu başkanı Bret Taylor, yönetim kurulunun Elon Musk‘a dava açmayı planladığını aktarmıştı.

Ayrıca Musk, SEC’e yaptığı bildirimde “Twitter, sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirmedi” ifadelerini kullanarak Twitter’ın anlaşmanın birçok hükmünü ihlal ettiğini aktardı.

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından Twitter, ABD’nin Delaware eyaletinde Elon Musk’a dava açtı ve davaya hazırlık olarak Watchell, Lipton, Rosen & Katz LLP’yi işe aldı.

Twitter, Elon Musk’ın bu konuyu “kamuoyunda alay konusu haline getirerek şirkete zarar verdiğini” vurguladı. 62 sayfalık dava dosyasında Twitter, Musk’ın şirketle devam eden ilişkisi detaylandırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kripto Madenciliği Şirketi BIT Mining, Loto Interactive’i Satıyor Webilginç Kripto Para Haber

ZK.Work 10.000 IRON Ödüllü Ironfish Testnet’i Başlatıyor (Sponsorlu) Webilginç Kripto Para Haber