içinde

Twitter Yöneticisine Nazaran Toplumsal Medya Devi Bitcoin Yatırımı Yapabilir

Twitter CFO’su Ned Segal’a nazaran toplumsal medya devi, bilançosuna Bitcoin eklemeyi düşünüyor. Daha Segal, CNBC’ye Twitter’ın çalışanlarına kripto para ünitesi ile nasıl ödeme yapılacağını düşündüğünü söyledi:

“Çalışanlara Bitcoin ile ödeme talep etmeleri durumunda nasıl ödeme yapabileceğimizi, BTC ile ödeme yapılmasını isterlerse bir satıcıya nasıl ödeme yapabileceğimizi ve bakiyemizde BTC bulundurmak gerekip gerekmediğini düşünmek için birçok konuşma gerçekleştirdik.”

Square’in CEO’su Jack Dorsey’in amiral gemisi kripto para ünitesinin en açık savunucularından biri olduğu göz önüne alındığında, Twitter’ın Bitcoin’i benimsemesi son derece mantıklı olacaktır. Ekim ayında, milyarderin öncülük ettiği öbür bir şirket olan Square, Bitcoin’e 50 milyon dolar yatırım yaparak bu türlü bir atılım yapan birinci büyük halka açık şirket oldu.

Örneğin geçen hafta Dorsey 5,2 milyon takipçisine bir BTC node’u çalıştırdığını açıkladı. Dorsey’in Twitter profili de şu anda Tesla CEO’su Elon Musk’a tıpkı şeyi yapması için ilham vermiş olabilecek tek bir sözden oluşuyor: “Bitcoin”.

Grayscale CEO’su: Şirketler Tesla’nın izinde Bitcoin yatırımı yapacak

Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Tesla geçtiğimiz günlerde 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımını açıkladı. Akabinde BTC’nin fiyatını 50.000 dolara yaklaştırdı.

Segal’in açıklaması, Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein’i da harekete geçirdi. Sonnenshein, bugün büyük şirketlerin muhtemelen Tesla’nın örneğini izleyip Bitcoin’e yatırım yapacağını söyledi. CNBC’ye verdiği demeçte, “Diğer vizyoner önderlerin ve yıkıcı şirketlerin aslında ‘neden’den ‘neden olmasın’a geçtiğini fark ettiklerini göreceksiniz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bitcoin Düşüş Yaşarken Balinalar Tabandan Satın Almaya Devam Ediyor!

Avrupa Merkez Bankası Başkanı’ndan Şaşırtan Bitcoin ve Banka Açıklaması