içinde

Uber CEO’sundan Bitcoin Açıklaması: “Ödeme Formülü Olarak Kabul Edebiliriz”

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, bir röportajda ödeme yolu olarak Bitcoin (BTC)’i kabul etmeyi düşündüklerini söyledi. Khosrowshahi, şu tabirleri kullandı:

“Her türlü mahallî para ünitesini kabul ettiğimiz üzere, süreç yapılacak para ünitesi açısından kripto para ünitesine ve/veya Bitcoin’e de bakacağız. İşimiz için uygundur. Servisimizi kullananlar için de uygundur. Bunu, bir promosyon kesimi olarak yapmayacağız.”

Khosrowshahi, kripto para ünitesini şirketin bilançosuna ekleme fikrini ise, “spekülatif bir oyun olarak gördüğünü” söyleyerek yok saydı:

“Bitcoin yatırımı, süratlice reddedilen bir konuşmaydı. Paramızı inançta tutacağız. Spekülasyon işinde değiliz.”

Bu sırada kurumlar Bitcoin yatırımına devam ediyor

Oracle ve Twitter, nakit rezervlerini Bitcoin’e taşıyarak Tesla’nın şok edici BTC alım hareketini kopyalayacakları söylenen şirketler ortasında yer alıyor. Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Twitter CFO’su, toplumsal medya devinin Bitcoin satın alabileceğinin sinyalini vermişti.

Öte yandan Oracle’ın da BTC’ye yatırım yapacağına dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Kripto para alanında uzman isimlerden olan Max Keiser, bir kaynağına nazaran bulut devi Oracle’dan da BTC yatırımı gelebileceğini söylemişti.

Morgan Creek Digital’den Anthony Pompliano, Uber’ın kriptoya yatırım yapabileceği rastgele bir kârının olmadığını söyledi. 116 milyar dolarlık şirket, 2020’nin dördüncü çeyreğinde yarar varsayımlarını geride bırakmış olsa da; kârda değil.

Bitcoin fiyatı rekor kırdı

Tesla’nın BTC alımını açıklaması, kripto para ünitesini rekora taşımıştı. Bugün ise Amerika’nın en esaslı bankası olan BNY Melon, BTC ve kripto para hizmeti sunacaklarını bildirdi. Günün erken saatlerinde ise MasterCard kripto para planlarını açıklamıştı. Tüm bu kurumsal haberleri takiben Bitcoin fiyatı, evvelki 48.025 dolarlık rekorunu tazeleyip, 48.400 doların üzerine çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bitcoin Fiyatının Yeni Bir Rekor Kırmasının Gerisindeki 3 Neden

YouTube Music, Android’in Medya Önerileri Özelliğine Geldi