içinde

Ukrayna, Rus Güçlerini Finanse Eden Kripto Cüzdanına El Koydu Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Ukrayna Güvenlik Servisi (SSU), ülkedeki Rus askerlerini finanse etmek için kullanılan bir kripto para cüzdanına el koydu ve bloke etti. 

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir basın açıklamasına göre, SSU birinci kere Rus ordusu için para toplayan Rus vatandaşlarının kripto cüzdanlarını bloke edecek bir düzenek uyguladı. SSU, itirafçı olan bir Rus’u tutukladı ve 19.500 dolar pahasında kripto para bulunduran kripto cüzdanını bloke etti. 

Ukrayna Bloke Düzeneğini Birinci Sefer Uyguladı

Güvenlik servisi tarafından toplanan ispatlar ve isimsiz yabancı kripto şirketlerinin yardımı nedeniyle tutuklamanın mümkün olduğunu argüman ediyorlar. SSU ayrıca, kimliği meçhul Rus vatandaşının kripto bağışlarının değerli bir kısmını Luhansk ve Donetsk Halk Cumhuriyeti‘nin ayrılıkçı savaşçıları için askeri teçhizat satın almaya kullandığını da belirtiyor. SSU, “Ukrayna’daki savaşa sponsor olan öteki Rus ‘gönüllüleri’ emsal bir akıbetin beklediği” biçiminde uyardı. Çatışmanın her iki tarafı da askeri eforlarına yardımcı olmak için kripto bağışlarına güveniyor. 17 Ağustos’ta Ukrayna, savaş materyalleri için 54 milyon ABD doları pahasında kripto bağışını harcamıştı.

Bir Chainalysis raporuna göre, savaşın başka tarafında, 54 Rusya yanlısı küme, Temmuz ayı sonuna kadar, çoğunlukla Bitcoin ve Ethereum olmak üzere 2,2 milyon doların üzerinde kripto bağışı aldı. Rusya ayrıca Nisan 2022’den bu yana kripto karıştırıcılara rekor seviyede fon gönderiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Nomad Çalınan Fonlar İçin Yeni Bir Proje Duyurdu Webilginç Kripto Para Haber

Ripple, Tranglo İş Birliğiyle BAE’ye Açılıyor Webilginç Kripto Para Haber