içinde

Uniswap Topluluğundan İki İsim, Uniswap Vakfı’nın Kurulmasını Önerdi Webilginç Kripto Para Haber

Webilginç Kripto Para Haber

Uniswap topluluğunun üyeleri, merkeziyetsiz borsasının ekosistemini büyütmek için Uniswap Vakfı’nın kurulmasını önerdi.

Yapılan teklife nazaran Uniswap Vakfı, Devin Walsh ve Ken Ng tarafından kurulan bir şirket olacak. Şirketin merkezi Delaware’de yer alacak. Walsh, yönetici yöneticilik misyonunu üstlenirken, Ng ise operasyon yürütmeden sorumlu olacak.

Uniswap, kripto para ekosistemi içerisindeki en büyük merkeziyetsiz borsa (DEX) olma özelliğine sahip. The Block’un bilgilerine nazaran Uniswap, tüm DEX pazar hacminin yaklaşık üçte ikisini meydana getiriyor.

Bununla birlikte Uniswap DAO, DeepDAO’nun datalarına nazaran rezervlerinde 3,9 milyar dolarlık varlık vilayet merkeziyetsiz özerk bir organizyonun en büyük hazinesine sahip durumda.

Plana nazaran Uniswap Vakfı için 74 milyon dolarlık bir bütçe kelam konusu olacak. Ayrılan bütçe, geliştirici takıma hibe olarak verilecek ve ekosistemin desteklenmesi için kullanılacak.

Bütçenin 60 milyon doları hibe programı için kullanılırken, 14 milyon dolarlık kısım ise genel masrafların karşılanması için kullanılacak.

Teklif, Uniswap Vakfı’na 74 milyon doların yanı sıra 2,5 milyon UNI token’ının da verilmesini istiyor. Bu da, bir oylama daveti yapmak için gereken en az token sayısına işaret ediyor. Böylece Uniswap Vakfı, protokolün yönetişim sürecine de katkıda bulunmuş olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Binance, Arjantin’de Binance Card’ın Piyasaya Sürüldüğünü Duyurdu Webilginç Kripto Para Haber

Tecrübeli Trader, XRP’nin Potansiyel Bir Rallinin Eşiğinde Olabileceğini Söyledi Webilginç Kripto Para Haber