içinde

Ünlü Analistlerden Varsayımlar: Altın Fiyatları Aralık’tan Sonra En Yeterli Hafta İçin Yolda!

Spot altın fiyatları, bugün yüzde 0,47 düşüşle ONS başına 1.817 dolara geriledi. Fiyatlar bu hafta şimdiye kadar %0,5 arttı. Altın yatırımcılarının kaygılı bekleyişi ise devam ediyor. Pekala altın artık nereye gidiyor? Yeni tabanlar mi yoksa doruklar mi beklemeliyiz? Bu sorular ve daha fazlasının karşılığını makelemizde ele aldık…

Kyle Rodda: ABD istihdam sayıları, altın üzerinde baskı oluşturmuş olabilir

Dolar ve Hazine getirilerinin yükselmesi nedeniyle altın Cuma günü gevşedi. Lakin ABD’nin daha fazla teşvik beklentisi sarı metali desteklediği için fiyatlar üç ayın en düzgün haftasında seyrediyordu. Spot altın fiyatları, bugün yüzde 0,47 düşüşle ONS başına 1.817 dolara geriledi. Fiyatlar bu hafta şimdiye kadar %0,5 arttı. ABD altın vadeli süreçleri %0,3 düşüşle 1.821,10 dolara geriledi. IG Market analisti Kyle Rodda, bahse yönelik şunları söyledi:

ABD istihdam sayıları, piyasanın bir ölçü enflasyon riski hissinden bahsetti ve bu altın üzerinde baskı oluşturmuş olabilir.

Kyle Rodda: Altın fiyatları için daha büyük fotoğraf olumlu olmalı

ABD işsizlik müracaatları geçen hafta biraz düştü, lakin yüksek düzeylerde kaldı. Kyle Rodda, mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Mevcut para ve maliye siyaseti karışımı nedeniyle altın için daha büyük fotoğraf olumlu olmalı. Fakat altın daha düşük düzeylerde seyretmesine karşın bu şu an için çok yapan bir görüş değil.

Asya’nın birçok bölgesi Çin yeni yıl tatili nedeniyle kapalı kaldığından, ticaret sessizdi. Dolar ve 10 yıllık ABD Hazine getirileri altın’ın cazibesini azaltarak daha yüksek eğilim sergiledi. ABD Başkanı Joe Biden, 1,9 trilyon dolarlık Covid-19 yardım paketinin tamamlanmasının akabinde bu ay Kongre’den altyapıya önemli yatırım yapmasını istemeyi planlıyor.

ANZ analistleri: Altın desteklenmeye devam ediyor

ANZ analistleri ise yeni raporlarında altın piyasasına yönelik şu açıklamalarda bulundu:

ABD’deki teşvik tedbirlerinin hayaleti yükseldikçe altın desteklenmeye devam ediyor. Hassaslık hala güçlü…

Analistlere nazaran, altın Aralık ayının başından bu yana en güzel haftasını %7.6′lık bir çıkarla kaydetmeye hazırlanıyor. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, altın ile ilgili öbür varsayımlar için “Ünlü Uzman Uyardı: Altın Fiyatları, Bu Seviyeyi Kırarsa Vahim Düşebilir!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Yeni Bir Altcoin Yüzde 1.463 Yaptı! Önder Trader: Treni Kaçırdım! Ama…

Eski ABD Darphanesi Müdüründen Rekor Altın Kestirimi: Bu Düzeyleri Kıracak!